Okulun yanındaki binanın çatısına kurulacak tesise karşı savaş açan Hayrettin Duran, “1600 imza topladık. Çocuklarımı tehlikeye atamam” dedi

Bornova Hayrettin Duran Lisesi’nde dün isyan vardı. Okulun yanındaki 4 katlı binanın çatısına kurulmak istenen baz istayonu, öğrenciler ve okula ismini veren hayırsever işadamı Hayrettin Duran tarafından protesto edildi.
Toplanan bin 600 imza ile basın açıklaması yapan Hayrettin Duran, “Çocuklarımın göz göre göre bu tehlikenin içine çekilmesine izin veremem. Yetkililerden rica ediyorum; okulumuzun kıyısındaki binaya baz istasyonu kurulmasına onlar da izin vermesin” dedi.

SLOGAN ATTILAR
Sabah saatlerinde Atatürk mahallesindeki okul önünde toplanan öğretmen ve öğrenciler, ‘Kanser olmak istemiyoruz’ şeklinde sloganlar atarak eylemi başlattı. Konuyla ilgili açıklama yapan hayırsever işadamı Hayrettin Duran, şunları söyledi:
“Kendilerine çok güvendiğimiz Valimiz Cahit Kıraç, Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu, Emniyet Müdürümüz Hüseyin Çapkın, İl Milli Eğitim Müdürümüz Kamil Aydoğan ve Bornova Belediye Başkanımız Sırrı Aydoğan’dan, öğrenci ve öğretmenlerimizin hayatını yakından ilgilendiren bu sorunu çözmelerini istiyoruz. Lisemizin hemen önündeki ve 4’üncü katı kaçak olan binanın çatısında yaklaşık 1 aydır devam eden baz istasyonu çalışmalarını hayretler içinde izliyoruz. Gerekli başvuruları yapmamıza rağmen çalışma hala devam ediyor. Kiraya veren bina sahibi hakkında ayrıca kaçak kat yaptığı için acilen hukuki işlem yapılmasını istiyorum. Baz istasyonlarına bağlı kanser vakaları, istasyona yakın yerlerde yakında hızlı biçimde artacak. Baz istasyonunun bulunduğu bölgelerde kanser salgını olacak. Bunu bildikleri halde neden binlerce öğrencinin okuduğu bir okulun yanına baz istasyonu kurulur, anlamak mümkün değil. İş işten geçmeden, çocuklarımız hastalanmadan, bu hatadan dönülsün.”

Kaynak: Yeni Asır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir