İzmir’e 25 bin ve 40 bin kişilik iki yeni stad müjdesi veren Başkan Kocaoğlu yeni dönemde Karşıyaka’ya yeni opera binası, Koyundere’ye dev eğitim kampüsü, Sasalı’ya Anadolu Medeniyetleri Müzesi ve çocuklar için bilim merkezleri projeleri üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Karşıyaka ve Menemen’deki açılışlarda kalabalık bir dinleyici grubuna seslenen Başkan Kocaoğlu, yağışa rağmen vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Karşıyaka ve Menemen’de açılışlara katıldı ve İzmir’e yeni müjdeler verdi. Karşıyaka’nın gerçekleştirilen yatırımlarla bugün kuzeyin cazibe merkezi haline geldiğini vurgulayan Başkan Kocaoğlu, önümüzdeki 5 yıllık süreçte yeni yatırımlarla Karşıyaka’nın daha da kalkınacağını açıkladı. Başkan Kocaoğlu Mayıs ayında hizmete girecek Metro, hizmete açılan Doğal Yaşam Parkı, Anadolu Caddesi, bisiklet yolları gibi yatırımların yanı sıra Sasalı’ya Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nin bulunduğu yere opera binası ve çocuklar için bilim merkezi kuracaklarını açıkladı. Kocaoğlu, Karşıyaka’ya yapılacak 25 bin kişilik yeni bir stadın da müjdesini verdi. İzmir’i güneyinde de 40 bin kişilik yeni bir stad daha yapacaklarını söyleyen Kocaoğlu, Koyundere’deki 2500 dönüm üniversite alanını cazip hale getireceklerini ve böylelikle İzmir’in kuzeyinin dev bir eğitim kampüsüne kavuşacağını vurguladı.

Yatırımlar 6 kat arttı
Kocaoğlu, son 5 yılda bir önceki 5 yıla oranla İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin cari harcamalarının 3 kat artmasına rağmen yatırımlarını 6 kat arttırdığını ve 7 kat daha fazla Hazine’ye borç ödediklerini bildirdi. Kalabalık bir dinleyici grubuna seslenen Başkan Kocaoğlu, yağmura ve doluya rağmen vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.Kaynak: İzmir Büyükşehir Belediyesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir