Balıkesir’de, yüzme havuzunun önündeki basketbol sahaları spor merkezine dönüştürüldü.

Balıkesir Atatürk Parkı

Gençlik ve Spor İl Müdürü Oğuz Kaynak, Balıkesir Belediyesi ile birlikte önemli çalışmalarda bulunduklarını belirtti. Belediye Başkanı Sabri Uğur’un park ve spor alanlarının yenilenmesinde büyük katkıları olduğunu kaydeden Kaynak, “Çalışmalarımıza geçtiğimiz yıl yüzme havuzunu yenileyerek başladık. Yüzme havuzu yandan taşmalı bir sistem ile çalışıyordu, şimdi üstten taşmalı sistem ile çalışıyor. Eski halinde klorlama çalışmaları el ile yapılırken artık otomatik klorlama yapılıyor. Yüzme havuzumuz aksesuarları ile birlikte 350 bin YTL civarında maliyetle vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu” dedi.

1 hafta sonra bitiyor
Oğuz Kaynak, Atatürk Parkı girişindeki eski basketbol sahalarının yenilenerek alanın çok amaçlı spor merkezi olarak modernize edildiğini söyledi. Kaynak “O noktada eskiden bir voleybol alanı, iki de basketbol potası vardı. Geçtiğimiz günlerde başladığımız çalışmalar önümüzdeki hafta bitecek. Yenilenmiş haliyle, bir tanesi antreman olmak üzere iki basketbol sahası, toplam 6 pota, 1 halı saha ve küçük çocuklar için de bir mini basketbol sahası spor merkezi bünyesinde bulunacak. Bu sahaların en önemli özelliği basketbol oynamaya elverişli akrilik zemin olmasıdır. 250 bin YTL civarındaki masrafla spor tesisimiz önümüzdeki haftadan itibaren gençlerin hizmetinde olacaktır” dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Oğuz Kaynak, yenileme çalışmaları sırasında Balıkesir Belediyesi’nin de büyük katkıları olduğunu, özellikle çevre düzenlemeleri sırasında hiçbir fedakarlıktan kaçınmadığını belirttiği Belediye Başkanı Sabri Uğur’a katkıları için teşekkür etti.

Kaynak: Haber Expres

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir