“Bahçeşehir Üniversitesi Ulaştırma Uygulama Araştırma Merkezi’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi personeline yönelik olarak başlattığı “Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi” konulu ‘Yüksek Lisans Programı’ devam ediyor.

“Bahçeşehir Üniversitesi Ulaştırma Uygulama Araştırma Merkezi’nin (UYGAR), İstanbul Büyükşehir Belediyesi personeline yönelik olarak başlattığı “Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi” konulu ‘Yüksek Lisans Programı’ devam ediyor. Şu an itibariyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi personeli de dahil olmak üzere 91 öğrencisi bulunan program 2008-2009 öğretim yılı bahar yarıyılında da öğrenci kabul edilecek.

Yüksek lisans programı; ulaştırma sistemlerinin planlanması, Türkiye’nin koşullarına uygun yaratıcı ve yenilikçi fikirlerin oluşması, ülke kaynaklarının verimli kullanılmasında gerekli olan önceliklerin belirlenmesine yönelik teknik altyapı düzeyinin artırılması amaçlarını taşıyor. Program ayrıca, mimarlık, çevre mühendisliği ve inşaat mühendisliği dallarındaki özel konularda eğitim verecek olan disiplinler arası bir program olma özelliğini taşıyor.

Yüksek Lisans Programı için detaylı bilgiye Bahçeşehir Üniversitesi ana web (Yüksek Lisans – Fen Bilimleri Enstitüsü – Programlar) sayfasından ya da http://www.bahcesehir.edu.tr/fenbilimleri/program/id/12 sayfasından ulaşılabilir. Online başvurular 23 Ocak 2009 tarihine kadar devam etmektedir. Başvuru ve kayıt takvimine http://www.bahcesehir.edu.tr/fakultehaber/index/fakulte/fenbilimleri/id/183 sayfasından ulaşılabilir.

Kaynak: İstanbul Büyükşehir Belediyesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir