ODTÜ Mimarlık Fakültesi Dergisi ODTÜ MFD/METU JFA mimarlık alanında dünyaca tanınan öteki 26 dergiyle birlikte, Türkiye’den tek dergi olarak, Arts and Humanities Citation Index, AHCI veritabanında kapsanmaya başladı. Editörlüğünü Ali Cengizkan’ın yaptığı derginin güncel sayılarındaki tüm yazılara http://jfa.arch.metu.edu.tr adresinden ulaşılabiliyor.

Dergi Hakkında

ODTÜ Mimarlık Fakültesi Dergisi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin, yılda iki kez, Haziran ve Aralık aylarında yayımlanan hakemli bir yayın organıdır. Dergi, insan-çevre ilişkileri, tasarım ve planlama konularında kurama ve uygulamaya dönük tüm katkılara açıktır.

Yazılar, Yazı Kurulu’nun incelemesi ve onayı ile ilgili Hakemler’e gönderilir. Olumlu görüş alınması durumunda yazılar Türkçe ya da İngilizce yayımlanır. Yazı Kurulu, yayınlanan yazılarda yer alan görüş ve düşüncelerden sorumlu değildir. Dergi’ye iletilen yazıların, başka bir yayın organına gönderilmediği ve yayınlanmamış olduğu varsayılır; çeviri yayınlanmaz. Yayınlanmayan yazılar geri verilir. Gönderilen yazıların her Cildin İlk (Haziran) sayısında yayımlanan Yazı Kılavuzu’na uygunluğu aranır.

Mimarlık, planlama ve çevre alanında 1975 yılından beri yayımlanmakta olan ODTÜ MFD, son beş yıl içinde yaptığı atılımlarla, düzenli ve zamanında yayımlanan, dünyaca ünlü kütüphanelerde, araştırma merkezlerinde aranan ve erişilen bir dergi olmuştur. ODTÜ MFD, ABZU Guide; Arts and Humanities Citation Index (AHCI); arthistoricum.net; Avery Index to Architectural Periodicals; RIBA Architectural Periodicals Index; Design and Applied Arts Index (DAAI); Directory of Open Access Journals (DOAJ); intute: arts and humanities; TÜBİTAK MTBVT; TÜBİTAK SBVT; Ulrich’s Periodicals Library; gibi indeks ve veritabanlarında izlenmekte ve taranmaktadır.

http://jfa.arch.metu.edu.tr
ISSN 0258-5316

Derleyen: Ali Cengizkan
Kaynak: Mimarlar Odası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir