Milli parkta kış ortasında çıkan yangına, piknik ateşinin neden olduğu açıklandı. Hatay Samandağ’daki milli parkta dört gün önce çıkan orman yangını, 1000 hektar çamlık ve çalılık alanda etkili oldu. Yetkililer, kış ortasında çıkan yangının, muhtemelen piknik ateşinden kaynaklandığını açıkladı. Aynı bölgede, geçen yıl yine bu zamanda yangın çıkması da dikkat çekti.

Amanos Dağları’nın uzantısı olan Musa Dağı’nda, Şahlankaya Mevkii’nde sarp bir bölgede çıkan ve iki koldan yayılan yangın, dün sabah yağmurun da yardımıyla kontrol altına alındı. Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Halil Coşkun, “Yangının deniz kenarından başladığı saptandı. Hafta sonu ve deniz kenarından başlayan yangının çıkış nedeninin muhtemel bir piknik ateşi olduğunu düşünüyoruz. Yangın kontrol altına alındı, tek koldan ilerliyor, bunun önünü almaya çalışıyoruz” dedi.

Tüfekli nöbet
PKK’lıların üslendiği Amanos Dağları’nın eteğindeki bölgede, söndürme çalışmalarında olası terör saldırısına karşı köy korucularının uzun namlulu silahlarla nöbet tuttuğu görüldü.

Kaynak: Radikal

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir