Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, Fevzi Çakmak Mahallesi’nde, 18 dönümden oluşan ve içerisinde hilal şeklinde şelalenin yer aldığı, Antalya’nın en güzel parkını tamamladıklarını söyledi.

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, bölgeye 4. büyük parkını daha kazandırdı. Fevzi Çakmak Mahallesi’nde eski imtihan pisti alanındaki parkın yapımı tamamlandı. Başkan Öner, 18 dönüm alandan oluşan parkı, “Antalya’nın en güzel parkı” olarak nitelendirdi.

4 yılda 471 bin metrekare alanda 103 park yapan Öner, bölgenin değerine değer katacak bir projeye daha bitirdi. Fevzi Çakmak Mahallesi’nde, Devlet Su İşleri’ne ait kanalın yanında, eski imtihan pistinin olduğu yerde yapımına başlanan bölgenin 3. mesire alanının inşaatı tamamlandı. Peyzaj çalışmasının bitirilmesiyle bölgenin 4. büyük parkı, düne kadar ağaç bulunmayan çorak araziyi güzelleştirdi. Şimdi Kepezliler, suyun ve yeşilin buluştuğu mekanda, piknik yapmanın keyfini yaşayacak.

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner de, çorak bir bölgeye Antalya’nın en güzel parkını yaptıklarını söyledi. Kepez’in değerine değer katacak, bölgeyi güzelleştirecek çalışmalar yaptıklarını ifade eden Öner, rekor yatırımlarla, büyük parklarla Kepez’i cazibe merkezi haline getirdiklerini ifade etti. Öner, “Kepez’in, 4. büyük parkını tamamladık. Ağaç bulunmayan, çorak araziden oluşan alana, güzel bir mimari çalışmayla, şelalesiyle, oturma alanlarıyla, yürüyüş yollarıyla, barbeküleriyle, restoranıyla Kepez’in 3. mesire alanını bitirdik. Parkımız, Fevzi Çakmak ve Kuzeyyaka Mahalleleri’nin yeşil alan ve sosyal aktivite ihtiyacını karşılayacak ve bölgenin kaderini değiştirecek.” dedi.

Parka geçişleri kolaylaştırmak için parkın yanındaki su kanalının üzerine köprü yaptıklarını anlatan Öner, parkın iki yanındaki alanlara da lunapark ve huzurevi yapılmasını da yatırım programına aldıklarını sözlerine ekledi. Mesire alanı içerisinde kır kahvesi, çocuk oyun seti, spor aletleri alanı, seyir terasları, koşu ve yürüyüş yolları, barbekülerin yer alıyor.

Kepez Belediyesi daha önce Avni Tolunay Mahallesi’nde 63 dönümden oluşan Tek Sarnıç Mesire Alanı’nı, Baraj Mahallesi’nde 21 dönümden oluşan parkı ve bin 600 dönümlük alanıyla Türkiye’nin en büyüğü olan Kent Ormanı Mesire Alanı’nı Antalya’ya kazandırmıştı.

Kaynak: haberantalya.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir