Yazgan Tasarım Mimarlık’ın iki farklı projesi Mies van der Rohe Ödülü 2011’e aday gösterildi…

yazgan.jpg

Yazgan Tasarım Mimarlık’ın 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası için gerçekleştirdiği Ankara Arena ve Kerem Yazgan, Burak Turgutluoğlu tarafından tasarlanan “Modsim Modelleme ve Simülasyon Araştırma ve Uygulama Merkezi” projeleri Mies van der Rohe Ödülü 2011’e aday gösterildi.

Avrupa Komisyonu ve İspanya merkezli Mies van der Rohe Vakfı tarafından ortaklaşa verilen Mies van der Rohe Ödülü diğer adıyla Avrupa Birliği Çağdaş Mimarlık Ödülü Avrupa’nın en prestijli mimarlık ödülleri arasında olma özelliğini taşıyor.

1987 yılından bu yana her iki senede bir, o dönemde inşası tamamlanmış yapılara verilen ödül, mimarlık alanında yeni fikirleri değerlendirmeyi ve tanıtmayı hedefliyor.

Nisan ayında verilmesi beklenen ödülün değerlendirilmesi Mohsen Mostafavi, Ole Bouman, Anne Lacaton, Annette Gigon, Yvonne Farrell, Zhu Pei, Tarald Lundevall ve Lluis Hortet’ın oluşturduğu jüri tarafından gerçekleştirilecek.

Kaynak : Yazgan Mimarlık

7 Comments

  1. Bu önemli çalışmanızda söz konusu ödülleri de alacağınıza inanıyorum. Ödül grubuna çağrılmış olmanız bile aslında bir anlamda yapılan işin değerini ortaya koymuş vaziyette.
    Başarılar

  2. büyük başarı olarak değerlendiriyorum. demek oluyor ki iyi birşey yaparsanız dünyadan farkediliyorsunuz.

  3. tebrikler, tebrikler… her türlü övgüyü fazlasıyla hak eden bu yapıların tasarımıcısı ve tasaraım ekibinin ellerine sağlık. umarım ödülü de alırlar.

  4. Gerçekten çok iyi binalar bunlar. Proje düzeyini aşmış yapılma şansı bulmuş ülkemizin yüz akı sayılabilecek bu eserlere imza atan Yazgan tasarım grubunu kutlamak gerekir.

  5. Yazgan mimarlığı bu iki eseriyle ben de kutluyorum. gerçekten önemli yapılar ve ardındaki güçlü tasarım fikri projeden belli oluyor. daha nice projelere.

  6. Her iki tasarım da ülke mimarlığının yüz akı, kaliteli işler. Umarım bu ödülü alırlar zira bana kalırsa çoktan hak etmiş görünüyorlar.

  7. Yazgan Mimarlığı bu iki önemli eserinden dolayı kutluyorum. Gerçekten de uluslarrası düzeyde gerçekleşmiş projeler bunlar. Bu ödüle aday gösterilmeleri bile bunu yeterince gösteriyor. Başarılarının devamını dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir