İzmir Büyükşehir Belediyesi, Çiğli Anadolu Caddesi üzerinde inşa edeceği 5 adet yürüyen merdivenli-asansörlü yaya üst geçidi için 26 Şubat’ta yapım ihalesi gerçekleştirecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin en önemli giriş kapılarından biri olan ve Çanakkale yönünden İzmir kent merkezine girişi sağlayan Anadolu Caddesi üzerinde, vatandaşların karşıdan karşıya daha güvenli ve konforlu bir şekilde geçebilmeleri için 5 adet yürüyen merdivenli-asansörlü üst geçit yapmak için 26 Şubat’ta yapım ihalesi gerçekleştirecek. Büyük Çiğli ve Harmandalı karayolu geçitleriyle kesintisiz ulaşımın sağlandığı Anadolu Caddesi’nde karşıdan karşıya geçmek isteyen vatandaşlar, yürüyen merdivenli ve asansörlü geçitleri kullanacak. Asansörler sayesinde yaşlı ve engelliler de karşıdan karşıya rahatlıkla geçebilecek. Yaşlı ve engellilerden gelen talep üzerine 4 noktada yapılan geçici sinyalize geçitler ise yaya üst geçitleri devreye girinceye kadar hizmet vermeye devam edecek.

5 noktada yapılacak
Metro sistemleri dışında Gaziemir Akçay Caddesi’nden sonra kentte ikinci kez uygulanacak asansörlü ve yürüyen merdivenli yaya üst geçitleri, Anadolu Caddesi üzerinde gerekli olan 5 noktada yapılacak. Cadde üzerinde bulunan 3 adet üst geçit korunarak yeni yapılacaklarla birlikte, yayaların kullanacağı üst geçit sayısı 8’e yükselecek. Yürüyen merdivenli-asansörlü yaya üst geçitleri Çiğli (Eski İtfaiye Kavşağı), Maltepe Caddesi çıkışı, 8752 Sokak (Büyük Çiğli Geçidi’nin Harmandalı istikametine çıkış noktası), 8703 Sokak çıkışı ve Balatçık Sağlık Ocağı (8708 Sokak çıkışı) noktalarında oluşturulacak.Kaynak: İzmir Büyükşehir Belediyesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir