Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, Türkiye’de 60, Rusya’da İse 10 Otel Yapacaklarını Belirterek, Bu Otellerin Yaklaşık 1 Milyar Dolarlık Bir Yatırım Olacağını Söyledi.

Otel yapımı konusunda Mersin’in de hedef illeri arasında olduğunu belirten Akın, kendilerine uygun bir arsa olması halinde, gereken çalışmalara da başlayabileceklerini kaydetti

Mersin Limanı’nın ortağı Singapurlu PSA’nın sahiplik yapısında Singapur hükümetini de içinde bulunduran ortak bir şirket olduğunu ifade eden Akın, “PSA olağan üstü çalışmalarımız sayesinde Türkiye’ye çok pozitif bakıyor. Türkiye’de çok ciddi yatırımlar da yapacaklar. Önümüzdeki günlerde Singapur’a seyahatlerimizi de sıklaştırıp onları yeni yatırımlar konusunda ikna etmeye çalışacağız. Türkiye’de çok ciddi yatırım yapacaklarına eminim. Singapur sermayesinin buraya gelmesi oldukça önemli. Çünkü her şeyden önce ideolojisi olmayan bir paradır. Dünya son dönemlerde Afrika ülkelerine yatırım yapıyor. Afrika ciddi anlamda gelişiyor. Bu nedenle de Türkiye başta olmak üzere gelişmiş ülkelerin tamamının Afrika’ya yönünü çevirmesi gerekiyor.” dedi.

Devlet Demir Yolları İşletmesi (TCDD) Genel Müdürlüğü’ne ait Samsun Limanı’nın 36 yıl süreyle işletme hakkının devri ihalesini en yüksek teklif olan 125 milyon 200 bin dolar ile Ceynak Lojistik ve Ticaret A.Ş’ye devredilmesini desteklediğini belirten Akın, Samsun Limanı’nın geliştirilmeye müsait ufak yerlerden biri olduğunu kaydetti.

Bu tip yerlere yabancı yatırımcıların gelmeyeceğini belirten Akın, “Yabancı yatırımcı bu tip yerlere ancak gelişim yapıldıktan sonra Mersin ve İzmir gibi ciddi bir kapasiteye ulaşınca gelirler.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Cihan Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir