Acıbadem Sağlık Grubu’nun bugüne kadar yaptığı en büyük yatırım olan Acıbadem Maslak Hastanesi, bu ay sonunda açılıyor. Acıbadem Maslak için “Dünyada hastaneciliğin gelebileceği en son nokta” diyen Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, 115 milyon dolara mal olan hastanenin bugüne kadarki en büyük yatırımları olduğunu söyledi.

290 milyon dolar yatırım
Ekonomik kriz nedeniyle birçok şirketin üretimi durduğu, işçi çıkardığı bir dönemde yatırımlarını hızla sürdürdüklerini belirten Aydınlar, “Biz işçi çıkarmayı bırakın, sürekli yeni eleman alıyoruz. Bu yıl içinde Maslak dışında, dört hastanemiz daha hizmete başlayacak” dedi. Şu anda Türkiye genelinde 21 hastaneye sahip olan Acıbadem Sağlık Grubu, yeni yatırımlarla 27 hastaneye ulaşacak.Bu yıl sonuna kadar toplamda 290 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını vurgulayan Aydınlar, şöyle devam etti: “Birkaç hafta içinde, Adana ve Kayseri’deki hastanelerimizin de açılışını yapacağız. Bu iki hastaneye de toplam 125 milyon dolarlık yatırım yaptık. Yıl sonuna doğru yatırımlarımıza 50 milyon dolarlık iki hastane daha eklenecek: Acıbadem Beşiktaş ve Acıbadem Eskişehir. 2008 yılında da 150 milyon dolarlık yeni yatırım, 35 milyon dolarlık da mevcut hastanelerimizi yenileme yatırımı yaptık.”

‘Yurtdışında yatırım yapabiliriz’
2010 yılı başında da 20 milyon dolarlık Bodrum Acıbadem’i hizmete sokacaklarını anlatan Aydınlar, her an yurtdışında da yatırım yapabileceklerini, bu konuda görüşmelerinin sürdüğünü kaydetti. Aydınlar şu anda Acıbadem Hastaneleri’nde 7 bin çalışanları olduğunu da belirterek, bunun 2011’e kadar 10 bine çıkacağının da altını çizdi. Türkiye’nin en büyük biyokimya ve patoloji laboratuvarlarıyla, en büyük kordon kanı bankasına sahip olduklarını da vurgulayan Aydınlar, teknolojiyi en üst seviyede kullandıklarını da belirtti. Aydınlar, 2008 yılında 1.5 milyonun üzerinde hasta tedavi ettiklerinin de altını çizdi.

Kanser tedavisinde atılım
Acıbadem Maslak Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yaman Tekant da, Acıbadem Maslak’ta Avrupa’da sayılı hastanede bulunan, Ortadoğu ve Türkiye’nin ise ilk kez tanışacağı ‘Rapidarc’ teknolojisini kullanacaklarını söyledi.

Bu teknolojiyle, kanser tedavilerindeki 30 dakikalık radyoterapi süresini 1-2 dakikaya indirebileceklerini belirten Tekant, “Radyoloji kliniği de Türkiye’de ilk kez tamamen dijital ve tam donanımlı cihazlardan oluşuyor. Hastalar, ilk kez müzik dinleyip, manzara izleyerek emar çektirebilecek. Ayrıca kablosuz, dijital röntgen cihazları kullanıyoruz” diye konuştu.

‘En iyisi olacağız’
Acıbadem Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Pamir de, 2007 yılında açılan üniversitenin 2009-2010 öğretim yılında eğitime başlayacağını söyledi. Sağlıktaki birikimlerini eğitime aktaracaklarını belirten Pamir, ilk kez bir vakıf üniversitesinde öğrencilerin yüzde 28’ine burs verileceğinin de altını çizdi. Bu yıl 400 öğrenciyle eğitime başlayacaklarını da belirten Pamir, hastanelerin bu üniversiteyle desteklenerek, güvenin daha da artacağını vurguladı.

Acıbadem Üniversitesi’nin en büyük sosyal sorumluluk projeleri olduğunu kaydeden Mehmet Ali Aydınlar da, “Bu, ticari bir iş değil, tek kuruş para da kazanmayacağız. Beş yıl içinde Türkiye’nin en iyi tıp fakültesi olmaya adayız” dedi.

Kaynak: Radikal

One Comment

  1. eskışehırdekı hastanenız tam olarak nezaman açılıyor?ben hemşireyım iş başvurusunda bulunmak istıyoryorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir