16 ayda 59 mahallenin derdine derman olan İzmir Büyükşehir Belediyesi ‘Toptan Çözüm Ekipleri’, önümüzdeki haftadan itibaren 8 mahalleye daha giriyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2007 yılının Kasım ayında 9 metropol ilçedeki mahallelerde başlattığı, eksiklerin yerinde giderilerek tespit edilmesine olanak veren ‘Toptan Çözüm Projesi’ devam ediyor. Bugüne kadar Konak’ta 26, Gaziemir’de 3, Buca’da 8, Karşıyaka’da 8, Çiğli’de 4, Bornova’da 10 olmak üzere toplam 59 mahallenin yararlandığı hizmet yağmurundan önümüzdeki süreçte de çok sayıda mahalle yararlanacak. Ekipler, ihtiyaçları tespit edilen Buca’da Çaldıran, Konak’ta 19 Mayıs, Hasan Özdemir, 1.Kadriye, 2.Kadriye, Duatepe, Çimentepe ve Zafertepe olmak üzere 8 mahallede önümüzdeki hafta çalışmaya başlayacak.

Bakım ve onarımları yapılan mahallelere bizzat giderek çalışmaları denetleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, vatandaşlarla yaptığı yüzyüze temaslarla mahallenin nabzını tutuyor, istekleri kaydediyor, şikayetleri dinliyor. Kentte ayak basmadık yer bırakmadıklarını söyleyen Başkan Kocaoğlu, “Görev süremiz boyunca, hemşehrilerimizden gelen talepleri imkanlarımız dahilinde yerine getirmeyi ilke edindik. Her mahallenin kendine göre ihtiyaçları var. Gerek muhtarlarımız gerekse İzmirlilerle yaptığımız bire bir temaslarla bize aktarılan bu istekleri yerine getiriyoruz. 59 mahallede yaklaşık 15 milyon liralık harcamayla gerçekleştirdiğimiz bu güzel paylaşım, daha çok mahalleye yayılarak devam edecek. Önümüzdeki haftadan itibaren 8 mahalleye daha giriyoruz” dedi.

Bütün ekipler seferber
Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanında bulunan asfalt, asfalt yama, kaldırım düzenlemesi, kilit parke döşenmesi, istinat duvarı ve tretuvar imalatı, ızgara ve kanal temizliği, içmesuyu şebekesi, yağmursuyu kanalı döşenmesi, kanalizasyon imalatı, dere tabanına beton kaplaması, orta refüj temizliği, baca yükseltilmesi, yeni oyun grupları, oturma bankları, çöp kovaları ve salıncaklar konulması, ağaçlandırma gibi konulardaki eksikler, ‘Toptan Çözüm Ekipleri’nin titiz çalışması sonucunda belirleniyor. Tespit edilen aksaklıklar, İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri, Tarım-Park ve Bahçeler, İZBETON ve İZSU ekiplerinin işbirliği ve yoğun çalışması sonucunda kısa zamanda gideriliyor.Kaynak: İzmir Büyükşehir Belediyesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir