Edip İplik’in fabrika arsası üzerinde inşa edeceği 212 İstanbul Alışveriş Merkezi, 2009’un mayıs ayında kapılarını açacak. Karma projede 39 katlı bir rezidans kulesi de bulunuyor.

alisverismerkez.jpg

İstanbul Bağcılar’da yapımı devam eden 212 İstanbul Alışveriş Merkezi, Mayıs 2009’da açılıyor. 300 milyon dolarlık bir yatırımla Edip İplik’in kendisine ait fabrika arazisi üzerinde gerçekleştirdiği karma projede kapalı alanı 230 bin metrekare olan bir alışveriş merkezi ve 100 bin metrekarelik toplam alana sahip 39 kat yüksekliğinde bir rezidans bulunuyor. Atatürk Havalimanı’na giden Basın Ekspres Yolu ile Bağcılar-Halkalı üstgeçidinin kesiştiği köşede 56 bin metrekare arsa üzerinde inşa edilen 212 İstanbul’da, alışveriş merkezinin kiralanabilir alanı ise 69 bin metrekare.

Media-Markt da mağaza açıyor

Projede, yerli ve yabancı pek çok marka, mağazaları ile yer alacak. Bunların arasında ünlü elektronik market zinciri Media- Markt da bulunuyor. Türkiye pazarına geçen yıl iddialı bir giriş yapan Media-Markt, 212 İstanbul’da 4 bin 600 metrekarelik bir alanda konumlanacak. Proje, ayrıca 9 bin 300 metrekarelik alan üzerinde Praktiker, 11 bin 600 metrekarelik alan üzerinde de Carrefour mağazalarına ev sahipliği yapacak.

Metro bağlantısı düşünülüyor

Edip İplik Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Koç, projenin bölge için önem taşıdığının altını çizerek, 212 İstanbul’a direkt metro bağlantısı yapılmasının da gündemde olduğunu belirtmişti. Koç, projeye 2’nci bir rezidans eklenebileceğini de kaydetmişti.

Kaynak: Sabah

One Comment

  1. Ülke ekonomisi için tamamen bir savurganlık furyası, beş yıl sonra 50 yeni AVM açıldığında bu gün hayranlıkla izlediğimiz bunca yapı, hiç bir getisi kalmamış, yüzlerce mezbeleliğe dönecek …
    Yazık bu savurganlığa. Üretimsiz herkes satıcı olursa , kimler hangi paralarıyla bunca tüketimi ve AVM ni ayakta tutacak ki?…
    Galiba sadce mimari açıdan biraz deneyim ve denenim kazanılacak o kadar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir