MSGSÜ Mimarlık Tarihi Anabilim Dalı tarafından, Prof. Dr. Bülent Özer anısına düzenlenen VI. Çağdaş Mimarlık ve Sanat Sempozyumu, 16 – 17 Kasım 2023 tarihlerinde MSGSÜ Fındıklı Yerleşkesi Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu’nda gerçekleşecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Çağdaş Mimarlık ve Sanat Sempozyumu16 – 17 Kasım 2023tarihlerinde, MSGSÜ Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu’nda gerçekleşecek.

 

 

 

 

 

Etkinlik Hakkında

 

 

 

 

 

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Tarihi Anabilim Dalı tarafından Prof. Dr. Y. Müh. Mimar Bülent Özer’in anısına 2017 yılından bu yana düzenlenmekte olan “Çağdaş Mimarlık ve Sanat” konulu sempozyumların ilk yılında mimarlık ve sanat çeşitli açılardan irdelenmiş, ikinci yılında çağdaş sanat ve mimarlığın geçmiş ile ilişkisi değerlendirilmişti. Üçüncü sempozyumda, gelişen teknolojilerin çağdaş mimarlık ve sanata olan etkileri tartışılmıştı. Dördüncü sempozyum çağdaş mimarlık ve sanatta ana akımların karşısında yer alan farklı görüş ve eğilimlerin incelenmesine eğilmekteydi. Geçtiğimiz yıl beşinci defa düzenlenen sempozyumun konusu ise sanatlar arasındaki etkileşimlerdi.

 

 

 

 

 

Bu yıl Cumhuriyetimizin 100. Yılı olması bizleri kaçınılmaz olarak 1923-2023 arasında sanat ve mimarlık alanlarındaki gelişmeleri değerlendirmeye yönlendirmiştir. Ülkemizin sanat ve mimarlık alanlarında eğitim veren en eski kurumu olan ve faaliyetine 140 yıl önce başlayan üniversitemiz, bütün Cumhuriyet yılları süresince söz konusu alanlarda gerçekleşen gelişmelerin ve çeşitliliğin hem içinde yer almış hem de bu alanlarda öncü bir rol üstlenmiştir. VI. Çağdaş Mimarlık ve Sanat Sempozyumu’nda, geçen yüzyılın mimarlık ve sanat ortamının genel bir değerlendirmesini yapmak amaçlanmaktadır. Böylece, hem son yüzyılda çağdaş mimarlık ve sanat alanlarındaki gelişmeler hem de bu alanların birbirleri ile olan etkileşimleri irdelenecektir.

 

 

 

 

 

Sempozyum Düzenleme Kurulu: Prof. Dr. Ebru Özeke Tökmeci (Başkan), Prof. Dr. Ayla Antel, Prof. Dr. Filiz Özer, Dr. Y. Müh. Mimar Doğan Hasol, Doç. Dr. Özge Gündem, Arş. Gör. Mehmet Sinan Tarakcıoğlu, Arş. Gör. Fırat Kay

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir