Mimarlık ve şehircilik alanında disiplinler arası araştırmaların yapıldığı tartışma ve eğitim platformu İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi – AURA İstanbul, 25 Nisan Salı günü Prof. Dr. İlhan Tekeli’yi ağırlıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mimarlık, iç mimarlık, kentsel tasarım ve peyzaj konularıyla ilgilenen genç katılımcılara tek yarıyıllık yoğun bir çalışma ortamı sunan İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi – AURA İstanbul’un Sertifika Programı kapsamında, herkese açık olarak düzenlenen etkinlikler bahar döneminde devam ediyor. 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından, Bahar’23 dönemi boyunca, bilimin yol göstericiliğinde gerçekleşen ve yaşam çevremizi şekillendiren disiplinlerarası araştırma ve uygulamaları gündeme taşıyan etkinliklerin sıradaki konuğu Prof. Dr. İlhan Tekeli.

 

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye’de şehircilik ve sosyal bilimleri kapsayan geniş bir alanda en fazla referans alan akademisyenlerden biri olan Prof. Dr. İlhan Tekeli’nin şehir planlama, bölge planlama, sosyal sistemler, makro-coğrafya, yerel yönetimler, iktisadi politikalar, iktisat tarihi, şehir tarihi, belediye tarihi, eğitim planlaması, bilim felsefesi ve tarih yazıcılığı konularında 660’ı aşkın bilimsel yazı ve bildirisi bulunuyor. Prof. Dr. İlhan Tekeli’nin “Antakya’da Deprem Sonrasında Yapılacak Planlama Türkiye’de Kent Planlamasının Dönüşümü için Bir Başlangıç Olabilir mi?” başlıklı konferansı 25 Nisan Salı günü saat 17.00‘de Zoom platformunda düzenlenecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stoneline desteğiyle düzenlenen çevrimiçi etkinliğe katılım herkese açık ve ücretsiz olacak. Eventbrite üzerinden kayıt olan katılımcılara Zoom oturum linki, e-posta yoluyla iletilecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir