“Evimizden de köyümüzden de öte, ülkemizdi bizim” - MİMDAP
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
“Evimizden de köyümüzden de öte, ülkemizdi bizim”
Share 29 Mayıs 2023

Adı Kadıköy’ün tarihi semti Yeldeğirmeni ile özdeşleşen Arif Atılgan’ın “Masal Gibiydi Yeldeğirmeni” adlı kitabı raflarda yerini aldı. K-İletişim Yayınları tarafından yayımlanan kitap, kent monografisi yanında mahalle kültürünü en iyi anlatan eserler arasında yer almaya aday görünüyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yeldeğirmeni’ne bağlılığını “Evimizden de köyümüzden de öte, adeta ülkemizdi bizim” gibi hayli iddialı sözlerle ifade eden Mimar-Yazar Arif Atılgan, muhitini şu sözleriyle özetliyor: “Semtin sınırları içine girdiğimizde mutlulukla birlikte güven duygusu da kaplardı içimizi. Bizler ona ‘muhit’ derdik, kendimize de ‘muhit çocuğu’. Hani ‘dibine kadar yaşamak’ denir ya, biz de mahalle yaşantısını dibine kadar yaşamıştık o yıllarda.”

 

 

 

 

 

 

 

İleriki yıllarda adından daha da çok söz edilecek olan Yeldeğirmeni’nin “Masal gibiymiş” dedirtecek yıllarına yolculuk yapmak isteyenlerin elinden bırakamayacağı kitap, aynı zamanda kent hafızası için bir kaynak kitap olarak da kullanılabilecek.

 

 

 

 

 

 

 

  • “Masal Gibiydi Yeldeğirmeni” kitabını Kuşdili Caddesi, Misk-i Amber Sokak No: 44/6 Kadıköy adresindeki yayınevinden satın alabilir veya www.kiletisimyayinlari.com web sitesi üzerinden aynı gün kargo ile adresinize sipariş verebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 Yorum
  1. Tesekkur ederim.

    Arif Atilgan | 4 Haziran 2023


Yorum yazmak için


1964’ten beri BT Tower, Londra’nın Fitzrovia kentine ince gölgeler düşürüyor ; Berlin’deki Fernsehturm’a ya da Moskova’daki Ostankino Kulesi’ne benziyor. 

Copyright © 2024 All Rights Reserved | Mimdap.org