Editör: Josh Niland

 

 

Anne Fougeron. Resim, Fougeron Architecture

 

 

 

 

AIA California, San Francisco merkezli mimar Anne Fougeron’u, 37 yıllık pratiğinin “teknik incelik, hümanizm ve eşitlikle” sürdürdüğü çalışmaları takdir ederek Maybeck Ödülü’nün sahibi seçti.

 

 

 

 

“Anne Fougeron, mesleğin toplumumuzdaki mimarlığın rolü hakkındaki düşüncesine sürekli olarak meydan okuyan inanılmaz derecede etkileyici bir mimar. Mimarlığın hayatları değiştirme yeteneğine ve herkesin düşünceli, benzersiz ve rafine çözümlerde tasarımın dönüştürücü potansiyel sonuçlarına erişmeyi hak ettiğine olan inancı” dedi. “Çeşitli çalışma yapısı, bütçeden bağımsız olarak kalite ve zanaata olan bağlılığını somutlaştırıyor. Anne’nin uygulamasına, mesleğine ve mimarlık camiasına bütüncül ve kapsayıcı yaklaşımı olağanüstü.”

 

 

 

 

 

 

Fougeron Mimarlık’tan Düşen Ev. Joe Fletcher Fotoğrafçılık.

 

 

 

 

 

Fougeron, özellikle kendi adını taşıyan firmasının Planlı Ebeveynlik ve Bay Area’daki özel müşteriler için ilk projelerinden ötürü övüldü. Kasıtlı olarak küçük ofisi, 2019 Maybeck kazananı ve proje türüyle ilgili beklentilere sürekli meydan okuduğunu söyleyen San Fransisken arkadaşı Jim Jennings’in hayranlığını kazandı ve çeşitli tasarım portföyünün “farklı bina türleri, ölçekler, topografyalar ve kentsel alanlara uyum sağladığını belirtti. koşullar.”

 

 

 

 

 

AIA California Başkanı Rona Rothenberg, paralel savunuculuk çalışmalarından söz ederek, “Anne, ödüllü bir tasarımcı ve aynı zamanda kadın mimarların tutkulu ve korkusuz bir savunucusu” dedi. “Alandaki kadınların profilini yükseltti ve yükselen profesyoneller için rol modelleri sağladı.”

 

 

 

 

 

 

Fougeron Mimarlık tarafından Kapor Sosyal Etki Merkezi. Bruce Damonte.

 

 

 

 

Fougeron, 28-30 Ekim tarihleri ​​arasında kıyı kentinde gerçekleşecek olan 2022 Monterey Tasarım Konferansı’nda şahsen ödüllendirilecek.

 

 

 

 

Fougeron törenden önce yaptığı açıklamada, “Kaliforniya çok eşsiz ve özel bir yer,” dedi ve şöyle devam etti: “Mentorlar ve meslektaşlar olarak adlandırdığım için çok şanslı hissettiğim insanları içeren seçkin Maybeck Ödülü alıcıları listesine baktığımda aklıma şu geliyor: burada kendi mesleğini icra etmek ne büyük bir ayrıcalık. Bu manzara ve topluluklarımız bizi büyük resmi kavramaya, daha yükseği hedeflemeye ve her zaman daha büyük bir sosyal fayda için – bireysel ve toplu olarak – bir meslek olarak çabalamaya çağırıyor. bu ödülü ve temsil ettiği mirası devam ettirmektir.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Archinec

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir