Şinpaş’ın hukuksuzluğuna karşı direniş sürüyor |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Şinpaş’ın hukuksuzluğuna karşı direniş sürüyor
Share 15 Ağustos 2022

Muğla Kızılbük’te, Sinpaş’ın otel projesi inşaatının mahkemenin ‘dur’ kararına rağmen devam etmesine karşı başlatılan nöbet sürüyor. Açıklamada, “Kanunların işletilmesi için bir mücadele veriyoruz. Buranın yaşaması için hepimizin elinden geleni yapması gerekiyor” denildi.

 

 

 

 

 

 

 

Muğla’nın Marmaris ilçesinde bulunan Kızılbük’te inşaatı süren Sinpaş GYO projesine ilişkin mahkemenin “ÇED gerekli değildir” kararının iptaline rağmen, şirket faaliyetine devam ediyor. Projenin durdurulması için Marmaris Kent Konseyi, Marmaris Ekolojik Mücadele Komitesi, Marmaris MUCEP Meclisi’nin başlattığı nöbet eylemi ise sürüyor.

 

 

Basın açıklamasında konuşan Marmaris Kent Konseyi üyesi Halime Şaman, “Kanunların işletilmesi için bir mücadele veriyoruz. Buranın yaşaması için hepimizin elinden geleni yapması gerekiyor. Görevini yerine getirmeyenlere karşı burada mücadele veriyoruz. Biz yaşam alanlarımızı savunuyoruz. Mahkeme kararı olmasına rağmen inşaat devam ediyor. Suç işliyorlar. Burada başka kanunların işletilmesini istemiyoruz. Bu inşaat bizzat vali tarafından durdurulmalıdır. Aksi takdirse hem valilik hem de bu inşaat şirketi Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uymamak suçunu işliyorlar” dedi.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Birgün


Yorum yazmak için


Beş yıllık inşaattan sonra, MVRDV’nin çok lanse edilen karma kullanımlı Valley projesi Amsterdam’da resmen açıldı. Tasarım: MVRDV

Copyright © 2022 All Rights Reserved | Mimdap.org