Sinpaş inşaata devam ediyor |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Sinpaş inşaata devam ediyor
Share 9 Ağustos 2022

Muğla Kızılbük’te mahkemenin ‘dur’ demesine rağmen Sinpaş’ın otel projesi inşaatına devam ettiği ortaya çıktı. Marmaris Kent Konseyi’nden Halime Şaman, “Bu talanı mutlaka durduracağız” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muğla’nın Marmaris ilçesinde bulunan Kızılbük’te inşaatı süren Sinpaş GYO projesine ilişkin mahkemenin “Çed gerekli değildir” kararının iptaline rağmen şirketin hala faaliyetine devam ettiği ortaya çıktı.

 

 

 

 

Marmaris Kent Konseyi’nden Halime Şaman, BirGün’e yaptığı açıklamada Şinpaş’ın hukuksuzluğa devam ettiğini söyledi. Şaman, “Şirket hala çalışmaya devam ettiğini gördük. İşin daha kötüsü ise güya milli parklara ait olan kapının da Sinpaş özel güvenlik birimlerinin kontrolünde olduğu da görüldü. Karar çıkmasına rağmen şirketin bunları yapması kanuna aykırı” diye konuştu.

 

 

BÖLGEDE ADETA EKOLOJİK YIKIM YARATTI

 

 

 

Şaman, “Şirket bölgede adeta ekolojik yıkım yarattı” dedi ve ekledi: “Milli Park sınırları içerisinde yer alan inşaatta dinamit patlaması yaptı. Patlama sonucu kıyının, ormanın ve endemik türlerin tahribi gerçekleşti. Ayrıca sahile dışarıdan kum getirildiği biliniyor. Bu yıkımın bilirkişi raporu 7 ay önce çıkmasına rağmen mahkeme kararı geç verdiği için şirket faaliyetini sürdürdü. Mahkeme kararı sonrası 8 Ağustos Pazartesi gününe kadar şirkete süre verdik. Şirket faaliyetine devam ederse 14 Ağustos Pazar günü büyük bir eylem yapacağız. Bu talanı durduracağız. Belediyenin, Bakanlığın bu talanı durdurması gerekiyor. Bölgenin yeniden rehabilitesi yapılması gerekiyor.”

 

 

 

 

 

Kaynak: Birgün

1 Yorum
  1. Artık arkalarını nereye dayadılarsa mahkeme kararı bile vız geliyor.

    Can Gözükara | 8 Ağustos 2022


Yorum yazmak için


Beş yıllık inşaattan sonra, MVRDV’nin çok lanse edilen karma kullanımlı Valley projesi Amsterdam’da resmen açıldı. Tasarım: MVRDV

Copyright © 2022 All Rights Reserved | Mimdap.org