Adam Aronson Güzel Sanatlar Merkezi |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Adam Aronson Güzel Sanatlar Merkezi
Share 5 Ağustos 2022

Tasarım: Trivers Associates

St. Louis banliyösünün ve Missouri kırsalının kenarında yer alan Laumeier Sculpture Park, St. Louis bölgesindeki sanatın bir simgesi ve ülkenin en prestijli açık hava müzelerinden biridir. Sanat eserlerini yalnızca kontrollü bir ortamda yıl boyunca sergilemekle kalmayıp, aynı zamanda daha büyük St. Louis topluluğu ve dünyanın her yerinden gelen ziyaretçiler için yüksek kaliteli öğrenme deneyimleri sağlama yeteneklerini geliştirmek amacıyla, Trivers Associates tasarım yapmakla görevlendirildi. yeni Adam Aronson Güzel Sanatlar Merkezi (AAFAC), park giriş plazası ve orijinal Estate House’u Kranzberg Eğitim Laboratuvarı’na yenilemek gerekti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şu anda Estate House’un konut ölçeği, oranları ve fiziksel sınırlamaları veya havanın ve dış ortamın öngörülemezliği ile sınırlı olan ekleme, parkın çalışmalarını sınırsız ve korumalı bir ortamda sergilemesine izin vererek daha fazla kullanıcıya ulaşma yeteneklerini genişletecek.

 

 

 

 

Yeni bina formunun doğuşu, sitenin geçmişteki tarımsal kullanımının ruhunu çağrıştırırken, bu tipoloji faydacı bir işlev sağlıyor. Yerli tarım stillerine sadık kalarak, alanın basit hacmi galerinin esnekliğine izin vererek, sanatta henüz hayal edilemeyen heyecan verici keşiflere ve parkın gelir getirici işlevlere de ev sahipliği yapmasına izin veriyor. Destek alanlarının (sanat sahneleme, sanat arşivi ve yemek mutfağı) dahil edilmesi de umutsuzca ihtiyaç duyulan programlı kullanımları sağlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komşu görkemli Estate House’un katı geometrik kaidesine benzer bir “kaide” üzerine tünemiş olan yeni bina, eğimli kotun üzerinde durabilir ve ona uygun bir önem verir, ancak Estate House’a saygı gösterir. Kütlesi ve maddeselliği açısından sofistike, ancak 20. yüzyılın başlarındaki mimarinin daha resmi ve katı sınırlarından boşanmış olan bu öğe, doğada daha heykelsi, dokuda kaba olabilir, bir yerin özü ile içinde bulunduğu fiziksel alan arasında kaynaşabilir. ikamet ediyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeri işlevlerini Estate House’dan kaldırarak, bu, birinci katın yeni bir ziyaretçinin kaynak merkezi, çok amaçlı öğrenci sınıfı, resim stüdyosu, kil stüdyosu ve medya odası ile programlanmasına izin veriyor.

 

 

 

 

AAFAC’ın Estate House ile birlikte siteye yerleştirilmesi, parkın ana eksenine bir yaya akışını teşvik eden çok amaçlı bir kamusal alan yaratır. Bu kamusal alan, giderek daha fazla bağlantısız hale gelen bir dünyada çok önemli hale geliyor. Estate House’un kalabalık şehirden kurtulmak için inşa edildiği yerde, bu yeni kamusal alan, banliyölerin izolasyonundan bir kurtuluş olabilir. Bu ortak alan bize sanatın ve insanın ayrılmaz olduğunu hatırlatıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: www.arch2o.com

1 Yorum
  1. tekil, minik, butik, unik, hoş, çevresine uyumlu ve de tabi güzel tasarlanmış.

    ayşegül sönmez | 5 Ağustos 2022


Yorum yazmak için


Beş yıllık inşaattan sonra, MVRDV’nin çok lanse edilen karma kullanımlı Valley projesi Amsterdam’da resmen açıldı. Tasarım: MVRDV

Copyright © 2022 All Rights Reserved | Mimdap.org