VİZYONER GENÇ MİMARLIK YARIŞMA SONUÇLARI |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
VİZYONER GENÇ MİMARLIK YARIŞMA SONUÇLARI
Share 7 Ocak 2022

Genç Vizyoner Mimarlık Yarışması 2021

 

 

Standout Archi tarafından hazırlanan Genç Vizyoner Mimarlık Yarışması 2021 sonuçları açıklandı.

 

 

Yarışma, etkili Mimar Le Corbusier’den ilham aldı. Le Corbusier, tasarımları işlevselcilikle cesur heykelsi dışavurumculuğu birleştiren vizyon sahibi bir mimardı. Uluslararası mimarlık okulunun ilk nesline aitti. Bu yarışma, uluslararası bir yarışmaydı ve dünyanın her yerinden öğrenciler ve mezunlar tarafından kariyerleri boyunca tasarlanmış, tamamlanmamış projeleri içeriyordu ve üniversite projeleri, kişisel projeler veya mezuniyet projeleri olarak ifade edilebilirdi.

 

 

Diğer bir deyişle, YVAC 2021, öğrencilerin ve lisans öğrencilerinin ideal Kişisel, Üniversite veya Mezuniyet projelerini 3 yarışma kategorisi ve 18 alt kategoriye dayalı olarak sundukları bir “Tasarımlı Proje Yarışması”ydı.

 

Bu nedenle, Standout Archi Mimarlık/Tasarım alanındaki fütürist zihniyetleri Yarışmalarına katılmaya ve sırayla gizli yeteneklerini sergilemeye, bireysel/ekip projelerini öne çıkarmaya ve küresel ölçekte tanınmaya davet etti.

 

Yarışma, yalnızca genç öğrencileri ve yeni mezunları artırmaya hizmet etti. Katılımcıların solo (1) veya ekip (2-5) girişleri olarak katılmalarına izin verilir ve aşağıdaki kriterleri yerine getirmiş olmalıdır: Lisans, Yüksek Lisans ve Yeni mezunlar (2017 ve daha fazlası), bunlardan birini tamamlamış veya tamamlamış olmalıdır. devamındaki:

 

• Mimari
• Kentsel Tasarım
• Peyzaj Mimarlığı
• İç dizayn

__________________________
Mimarlık Konut Ödülü
__________________________
KAZANAN
Sergio Mutis | Kolombiya
Proje Başlığı: HAMBO. Bolonia’nın Çok Boyutlu Yerleşimi.

 

 

 

 

 

HAMBO, Kolombiya Bogota’da bulunan sosyal olarak savunmasız nüfus için çok boyutlu bir projedir. Karmaşıklık Teorisine ve Bolonya’nın marjinal bölgesindeki popüler mahallelerin 3 yıllık katılımcı bir çalışmasına dayanan proje, yenilikçi, sahaya özgü, disiplinler arası bir konsept tasarlamak için kentsel bağlantı, mimari esneklik, kolektif yönetim, kentsel üretkenlik ve katılımcı tasarımı bir araya getiriyor. ve canlı yerel topluluklarının ayırt edici sinerjisini yansıtan dayanıklı konut çözümü. HAMBO, katılımcı tasarım atölyeleri aracılığıyla gelişimine kararlı bir şekilde katkıda bulunan ve mücadeleleri ve dostlukları yazarlarına derinden ilham veren Bolonia sakinlerine yürekten adanmıştır.

 

 

__________________________

 

 

İKİNCİ ÖDÜL
G’juliemm Kouamé | Fransa
Proje Başlığı: Aşk sinyali . 0

 

 

 

 

Aşk sinyali, 0’sız yaşam alanı, bu “yürüyen kale”, bir bitki mikrokozmosunda gizlenmiş kayaların üzerinde asılı duran bir tür şehir işlevi görüyor. Kural basit, yere değen her şey doğadan, değişmeden, çiğ olarak gelmelidir. Var olmak, dönüşmek, yok olmak? Zamanla ilişki, doğa ile yapılı çevreyi bir güç mücadelesi olmadan uzlaştıran bu projenin kurucu unsurudur. Adil bir ilişki!

 

__________________________

 

ÜÇÜNCÜ ÖDÜL

 

 

Daniela Mastronardi | İtalya
Proje Başlığı: Diğer tarafta, Buenos Aires Villa 31

 

 

 

 

 

 

Villa 31, stokastik şehir ile deterministik şehrin karşı karşıya geldiği mükemmel bir örnektir. Bu unutulmuş yerde sakinler başka bir şehir yarattı. Bu gerçekle yüzleşmek, tarihini ve siyasi olaylarını analiz etmek, sakinlerinin ve çevresinin seslerini dinlemek demektir. Görünenin ötesine geçmek gerekir. Metodoloji, mekanın en mahrem doğasını soyutlamaya, onu korumaya ve ona yeni alanlar kazandırmaya izin verir. Her insanın uygun bir yuvayı hak ettiği ilkesini gerçekleştirmek için büyük siyasi eylemler gereklidir, bu proje bunu başarmak için bir olasılıktır.

 

 

 

 

Kaynak : competitions.archi


Yorum yazmak için


Tasarım: Mimar John Marx ve sanatçı Absinthia Vermut Geleneksel müze deneyimini yeniden tanımlamayı amaçlayan dinamik bir pop-up müze projesi olan Seyircisiz Müze, yeni sanat eserleri ve heyecan verici geliştirmelerle övünerek Burning Man 2023’e zaferle geri döndü. Mimar John Marx ve sanatçı Absinthia Vermut tarafından 2019 yılında kurulan bu yenilikçi müze, ziyaretçileri yıllık sergilerini şekillendirmeye aktif olarak katılmaya teşvik ediyor. Lonnie Graham, çeşitli […]

Copyright © 2023 All Rights Reserved | Mimdap.org