İyimser Gerçekçilik ve Ortak Özerklik: Yeni Vizyonlara Sahip 5 Genç Uygulama - MİMDAP
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
İyimser Gerçekçilik ve Ortak Özerklik: Yeni Vizyonlara Sahip 5 Genç Uygulama
Share 18 Eylül 2021

GENÇ MİMARLIK UYGULAMALARI

 

 

İnsanlık Köşkü / CHYBIK + KRISTOF

 

New Generations

New Generations, Avrupa düzeyinde ortaya çıkan en yenilikçi uygulamaları analiz eden, bilgi alışverişi ve yüzleşme, teori ve üretim için yeni bir alan sağlayan bir Avrupa platformudur.

2013’ten bu yana New Generations, festivaller, sergiler, açık çağrılar, video görüşmeleri, atölye çalışmaları ve deneysel formatlar gibi çeşitli kültürel etkinlikler programında 300’den fazla uygulamayı içeriyor.

Resim © Lukas Ildza

New Generations, yeni ortaya çıkan mimarların buluşabileceği, fikir alışverişinde bulunabileceği, ilham alabileceği ve işbirliği yapabileceği benzersiz bir alan sunan yepyeni bir medya platformu başlattı. Son projeler, iş fırsatları, içgörüler, haberler ve profiller her gün yayınlanacak. ‘Profiller’ bölümü, ortaya çıkan uygulamalar ağına katılmak ve kendilerini Yeni Nesiller tarafından geliştirilen kültürel gündeme dahil olan geniş stüdyo topluluğuna sunmak isteyenlere bir alan sağlar.

 

Norell/Rodhe | Stockholm, İsveç

Öğretme ve uygulama

 

Resim@ Mikael Olsson

Kraliyet Sanat Enstitüsü, Stockholm 2019. Proje boyunca, mevcut ana unsurlar renklerle ifade ediliyor ve ısmarlama donanımlar ve monolitik malzemeye sahip mobilyalarla tamamlanıyor.

 

Norell/Rodhe, 2012 yılında Daniel Norell ve Einar Rodhe tarafından kurulmuş bir mimarlık stüdyosudur. Stockholm merkezli. Öğretim ve uygulama arasındaki zamanı dengelerken, stüdyo organik olarak mimariyi kültürel bir uygulama olarak anlayan, her projede hikayeleri ortaya çıkarmaya ve şehir ve sakinleriyle sohbetler kurmaya çalışan bir projeye dönüştü.

 

2001 | Lüksemburg, Lüksemburg

iyimser gerçekçilik

Fany, ev aletleri, 2015-2018, Dudelange, Lüksemburg. Mimarlar 2001

© Maxime Delvaux

 

2001 Lüksemburg merkezli bir mimarlık şirketidir. Yenilenmiş bir ahırdan çalışarak ikili bir üretimi hedefliyorlar: hem fiziksel hem de inşa edilmiş, entelektüel ve kültürel olduğu kadar. 2001, çağdaş toplumun dürtülerine ve ihtiyaçlarına rasyonel ve tutarlı bir şekilde yanıt veren, esasa indirgenmiş bir mimari düşünür ve üretir.

 

CHYBÍK + KRISTOF | Prag ve Brno, Çek Cumhuriyeti; Bratislava, Slovakya
komisyon oluşturma

 

Mobilya Galerisi / CHYBIK + KRISTOF.

Resim © Lukas Pellech

 

CHYBIK + KRISTOF, 2010 yılında Ondřej Chybík ve Michal Krištof tarafından kurulmuş bir mimari ve kentsel tasarım pratiğidir. Prag, Brno ve Bratislava’da 50’den fazla ekip üyesi ve ofisi ile faaliyet gösteren uygulama, özel ve kamusal alan arasında, nesilleri ve toplumsal alanları aşarak köprüler kurmayı amaçlıyor.

 

Gonzalo del Val | Madrid, İspanya

Paylaşılan özerklik

Kompozit Daire.  Resim@ Asier Rua

Estudio Gonzalo del Val Madrid merkezlidir ve 2012’den beri, kolektif ve bireysel arzuları şekillendirmek için teknik ve yaratıcılık arasında aracılık ettiği mimarinin ve çevresini keşfetmeye adamıştır. Başlangıçta bir ev ofisinden çalışmaktan, stüdyo, sürekli işbirliği yapmayı ve proje ölçeğinde büyümeyi hedefleyen bir uygulamaya dönüştü.

 

Lagado Architects | Rotterdam, Hollanda

Etik bir istikrara doğru

 

Chinny Surinam Sokak Yemekleri, Lijnbaan Rotterdam

Resim© Rubén Dario Kleimeer

 

LAGADO mimarları kendilerini eğlenceli mimari için ciddi bir stüdyo olarak tanımlarlar. 2011 yılında mimarlar Maria Vasiloglou ve Victor Verhagen tarafından Rotterdam’da kurulan stüdyo, kullanıcı merkezli tasarıma olan hayranlığını, açık geometri ve gizli çok işlevlilikle birleştirilmiş ortak bir eğlenceyi paylaşan çok çeşitli projelere uyguluyor. Projeye bağlı olarak, başlatıcı, araştırmacı ve mimar olarak çalışırlar.

 

Kaynak: Arch Daily

 


Yorum yazmak için


1964’ten beri BT Tower, Londra’nın Fitzrovia kentine ince gölgeler düşürüyor ; Berlin’deki Fernsehturm’a ya da Moskova’daki Ostankino Kulesi’ne benziyor. 

Copyright © 2024 All Rights Reserved | Mimdap.org