”Snohetta Grubu” güney sınırına yöneldi |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
”Snohetta Grubu” güney sınırına yöneldi
Share 5 Şubat 2011

Oslo ve New York’lu bir firma olan Snohette, Guadalajara Üniversitesi’ndeki yeni Çevresel Bilimler Müzesi’ni tasarlamak için seçildiler. Shigeru Ban, DS+R, Smiljan Radic,Mauricio Rocha gibi firmaları içeren kısa bir listeden seçildiler.

snohett-1.jpg

35 milyon dolarlık binanın yapımının ARUP ile oluşturulan işbirliğiyle geliştirilerek 2011’de başlamasına karar verildi. Meksika’nın en kalabalık nüfusa sahip ikinci şehrinde yer alıcak olan müze,okulun ana kampüsüne bitişik olan ve kültürel bir alandan ibaret olan Centro Cultural Universitari’nin bir parçası olacak.

snohett-2.jpg

Snohetta’ya göre mevkiinin eşsiz kırma kültürü ve doğal peyzajı Meksika mimarisinin yeniden anlaşılmasını sağlıyor. Öyle ki, bu tasarım geniş bir avlu kullanımına, temiz hava kullanımını maksimuma çıkarmak için bahçelere,açık alanlara ve doğal ışık kaynaklarına olanak sağlıyor. Düzensiz şekilli avlular hem geleneksel İspanyol koloni planlamasını hem de Jalisco çevresindeki peyzaj formunu yansıtmak amaçlı kullanılmış.

snohett-3.jpg

Okulun yeni kütüphanesi ve oditoryum binası arasında köprü görevi gören yapı, kenarlardaki bozulmaları minimuma indirmeye de yarayacak. Aşağıdaki bahçeleri görebilen teras ziyaretçilere açık olacak ve onlara alanı farklı bir perspektiften görme fırsatı tanıyacak.

sonet-4.jpg

Kaynak: Arcpaper.com
Fotoğraf: Snøhetta
Çeviri:Nisan Atalay

2 Yorum
  1. Snohetta Grubu çok anlamlı projeler imza atmış çok farklı yaklaşım ve özelliklere sahip kendine özgü bir mimari gruptur. Tavır sahibidir ve bu projelerinde görülüyor.

    lemi güngör | 10 Şubat 2011

  2. grubun yarışmayla kazanılmış eserleri var. ayrıca söylendiği gibi müthiş bir şekilde farklılar. bu kesin.

    cumhur inan | 10 Şubat 2011


Yorum yazmak için


Tasarım: Architensions Architensions ve Andrew Bruno, Los Angeles’ın güneyindeki Vermont Knolls semtinde yer alan spekülatif bir kooperatif fourplex olan Knolls Co-Living’i tasarladı. Teklif, LA Şehri’nin düşük katlı, çok birimli konut mimarisi için yeni uygun fiyatlı modeller talep eden Alçak Katlı yarışmasına yanıt verirken, aynı zamanda Architensions’ın çağdaş konutları çok kuşaklı ve derinden komünal olarak yeniden […]

Copyright © 2021 All Rights Reserved | Mimdap.org