Prof. Dr. Mimar Günhan Danışman’ı kaybettik |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Prof. Dr. Mimar Günhan Danışman’ı kaybettik
Share 18 Ocak 2009

Mimarlık dünyasının acı kaybı… Prof. Dr. Mimar Günhan Danışman, dün, tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu.

Mimar ve öğretim üyesi kimliğinin yanı sıra, Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi II. Başkanlığı, Mimarlık Vakfı Kurucu Üyeliği, Mimarlık Müzesi Yönetim Kurulu Başkanlığı, Avrupa Mimarlar Konseyi (ACE) Türkiye Temsilciliği ve Uluslararası Mimarlar Birliği(UIA) Konsey Üyeliği görevlerini de yürüten Danışman, yeri doldurulamaz bir mimar, usta ve hoca idi.

Cenazesi, 19 Ocak 2009 Pazartesi günü, Tarih Bölümü’nde Osmanlı Mimarisi dersleri verdiği Boğaziçi Üniversitesi’nde, Albert Long Hall’da yapılacak anma töreni ve Arnavutköy Tevfikiye Camii’nden kaldırılacak ve Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedilecektir.

Tüm mimarlık camiasına baş sağlığı dileriz.

mimdap

3 Yorum
  1. Sizi asla unutmayacağız hocam. Rahat uyuyun.

    Ahmet Bilaloğlu | 19 Ocak 2009

  2. sızı asla unutmayacagız hocam mekenınız cennet olsun,vedat ince,aşır demirbolat

    Anonim | 8 Şubat 2009

  3. can dostum. idolim.idolun. ben fatsalı ihsan… ne zaman zincirli kuyuya gitsem .kabrinin başında seni. içimdeki hatıralarımla anıyorum güzel insan.

    ihsan çelik | 18 Kasım 2020


Yorum yazmak için


Türkiye inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmaların üyesi olduğu 8 sivil toplum kuruluşu, deprem konusunda yapılması gerekenlere dikkati çekmek ve bu konuda farkındalığı artırmak için ortak bildiri imzaladı. Öte yandan TBMM Deprem Araştırma Komisyonu’na görüş vermek istediler ancak henüz davet almadılar .

Copyright © 2020 All Rights Reserved | Mimdap.org
Türkiye'nin Lider Yapı Platformu