Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
PROJE
BÜRÜTALİST YENİ BİR YORUM: UBATUBA EVİ
MİMDAP - GENÇ
İyimser Gerçekçilik ve Ortak Özerklik: Yeni Vizyonlara Sahip 5 Genç Uygulama
MİMARLIK DÜNYASINDAN
KUMLARA GÖMÜLÜ ZİYARETÇİ MERKEZİ…
GÖZLEM
NEW ORLEANS KİLİSE YENİLEMELERİ…
PORTRE
DOĞAN KUBAN
DOSYA
PANDEMİ SONRASI DÖNEM PLANLAMA PRATİĞİ…
SÖYLEŞİ
A.ARAVENA: BİRLİKTE NASIL YAŞAYABİLİRİZ?…
İÇ MEKâN
KİEV’DE TARİHİ BİNAYA RESTORAN…
MİMARLIK GÜNDEMİ
TürkSMD 14. Mimarlık Ödülleri Sahiplerini Buldu
GÖZLEM
20 KÖTÜ BİNA…
MİMARLIK GÜNDEMİ
PRAG RIHTIMINDA YENİ PENCERELER…
MİMARLIK GÜNDEMİ
İKİ ÖZDEŞ MAVİ EV…
MİMDAP - GENÇ
MİMARİ TASARIM III KONUSU: DERBENT KADIN AKADEMİSİ / 2020-21 BAHAR DÖNEMİ
MİMARLIK GÜNDEMİ
2021 RIBA Stirling Ödülü Verildi…
YARIŞMA SONUÇLARI
DEZEEN 2021 MİMARİ ÖDÜLLERİ FİNALİSTLERİ…
GÜNCEL

Tayland’daki yeni eko-turizm hedefi, bir kaplumbağa kabuğu kümesi olarak şekilleniyor     Mimar Sarawoot Jansaeng-Aram, eko-turizm destinasyonu, organik restoran, yerel zanaatkar hediyelik eşya dükkanı ve Tayland’daki hua-hin’in yemyeşil doğal bölgesinde yer alan aile yanında konaklama tarzı konaklama yeri olan ‘Kaplumbağa Körfezi’ni tanıtıyor.

GÜNDEM
VİYANA’DA FRANSIZ KONSOLOSLUĞU BİNASI YENİLEMESİ…

Tasarım: Malka Architecture   Malka Architecture, art nouveau tarzı oyuklarla Viyana’daki Fransız büyükelçiliğinin projesini üstlenecek Editör: James Parkes Fransız stüdyo Malka Architecture, Viyana’daki Fransız büyükelçiliğinin içini yenilemeyi ve doğadan haberdar art nouveau tarzı “hafif toplar” koleksiyonuyla tamamlamayı planladığını açıkladı.

DAHA FAZLASI
PROJE
BÜRÜTALİST YENİ BİR YORUM: UBATUBA EVİ

Ubatuba Evi II Tasarım: SPBR Arquitetos   SPBR Arquitetos, Ubatuba House II tarafından tasarlandı. Tasarım sürecini iki ana hedef yönlendirdi: [1] yere dokunmamak; [2] %50 eğimli topografyanın herhangi bir düz arazi parçası sağladığı bir dış platform oluşturmak. Bu hafta sonu evinin kendisi bir ana kare prizma şeklinde düzenlenmiştir: 10m x 10m ve 6m yükseklik.

DAHA FAZLASI
MİMARLIK DÜNYASI
KUMLARA GÖMÜLÜ ZİYARETÇİ MERKEZİ…

Tasarım: Loop Architects Loop Architects, Thy National Park ziyaretçi merkezini kumul manzarasına sıkıştırdı… Editör: Alyn Griffiths Danimarkalı firma Loop Architects, Danimarka’nın Kuzey Jutland kentinde, kıyı manzarasına gömülü beton bir yapıya sahip Thy Ulusal Parkı için bir ziyaretçi merkezi tamamladı.

DAHA FAZLASI
YAZI-YORUM
KENTLER SAHİPSİZ Mİ? / ÖZGE GÜNEŞ

Geçenlerde İstanbul’dan şöyle bir fotoğrafla karşılaştım: İçinde yaşanmakta olan bir apartman ve önünde, pencerelerini kapatacak biçimde yükselen yeni bir apartman inşaatı… “İstanbul bu kadar sahipsiz mi?” sorusuyla paylaşılmıştı. İstanbul’un sahipliği fikri üzerine düşünmek için oldukça çarpıcı bir imge gerçekten. İstanbul sahipsiz mi, sahibi kim; ondan kâr elde edenler mi, karar verici teknokratlar mı, sorunları derinleştirenler […]

DAHA FAZLASI
DOSYA
PANDEMİ SONRASI DÖNEM PLANLAMA PRATİĞİ…

Nöroçeşitlilik ve Biyofili: Pandemi Sonrası Dönemde Çalışma Alanının Geleceği     Editör: Estudio Guto Requena   Koronavirüs pandemisi hayatımızda yeni ihtiyaçlar ve önemli değişiklikler talep etti: ilişkilerde, işte, tüketim alışkanlıklarında, artan eşitsizlikte. Nitekim çalışma alanları teması, postmodern çağda ilk kez insanların kendi özgürlüklerinin kısıtlandığını gördükleri tarihi bir anda gündeme geldi.

DAHA FAZLASI
HABERLER
DAHA FAZLASI
HAFTANIN ETKİNLİĞİ
MAMUT ART PROJECT BAŞLADI
Mamut Art Project’in 9. edisyonu Yapı Kredi bomontiada’nın üç farklı mekanında ve çevrimiçi platformunda 31 Ekim tarihine kadar ziyaret edilebilir.
DAHA FAZLASI
YARIŞMA
ŞANLIURFA KIZILAY MEYDANI VE KENTSEL TASARIM FİKİR YARIŞMASI
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Ba...
DAHA FAZLASI
PORTRE
DOĞAN KUBAN
Doğan Kuban 1926 yılında ParisR...
DAHA FAZLASI
YARIŞMA SONUCU
DEZEEN 2021 MİMARİ ÖDÜLLERİ FİNALİSTLERİ…
Dezeen Ödülleri 2021 mimari halk oy...
DAHA FAZLASI
YARIŞMA
KEPEZ BELEDİYESİ TURGUT CANSEVER ULUSLARARASI MİMARLIK ÖDÜLLERİ 2022
Turgut Cansever Uluslararası Mimarlık Ödülleri’nin son başvuru tarihi 20 Ocak 2022.
DAHA FAZLASI
YAYIN
KÖY YAPI SANATI SÖZLÜĞÜ
Yazar: Vahap Candan Yayınevi: Atlas Akademi Yayınları
DAHA FAZLASI
GENÇ MİMAR
HER EVE LAZIM!   PROF. DR. ŞENGÜL ÖYMEN GÜR, TC Beykent Üniversitesi Mimarlık Bölümü   Ülkemizde ilk kez Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi Mimari Proje Yarışması olarak Lüleburgaz Belediye Başkanlığı tarafından 2015 yılında yarışmaya açılan ve Deniz Dokgöz, Ferhat Hacıalibeyoğlu ve Orhan Ersan’ın birincilik aldığı ve uygulama bulan bu projeden alınan ilhamla bu yarıyılın konusu kadın […]
DAHA FAZLASI
İÇ MEKAN
İç mekan tasarımı: YODEZEEN   YODEZEEN, eski Kiev Arsenal binasına atmosferik bir Japon restoranı yerleştirdi Editör: Ali Morris Yerel mimari ve tasarım firması YODEZEEN tarafından Kiev’deki bu Japon restoranında kırmızı metal ağ yapısı ve merkezi bir açık mutfak içinde yer alan tuvaletler.
DAHA FAZLASI
SANAT
Nâzım Hikmet’in 120. doğum günü ve ölümsüzlüğünün 59. yılı olacak 2022’ye hazırlanan belgesel filmde, Nâzım Hikmet’i oyuncu Şahin Sancak canlandırıyor. Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı’nın 30. yıl için hazırladığı ve 3 Haziran 2020’de yayınlanan kısa belgesel filminin, uzun metrajının çekimlerine başlandı.
DAHA FAZLASI
MİMARLIK GÜNDEMİ

Tasarım: Alma-nac Bir çevrede fark yaratmak denebilir belki…

DAHA FAZLASI
PROJE

Galaxen, Gündüz Bakımevi Tasarım: Kullegaard     Kullegaard tarafından tasarlanan proje, altı anaokulu çocuğu grubu ve üç anaokulu çocuğu grubu ve yaklaşık 35 yetişkinden oluşan bir personel grubu arasında bölünmüş 180 çocuğu barındırması beklenen yeni Galaxen gündüz bakım merkezinin inşaatını kapsamaktadır.     Gündüz bakımevinin ana girişi, samimi ve davetkar bir atmosfer yaratan ağaçlar ve […]

DAHA FAZLASI
MİMARLIK DÜNYASINDAN

Tasarım: Pepa Díaz Arquitecta Pastrana I, Sierra de las Moreras ve Malcamino su yolunun eteklerinde, sürülmüş tarlaların ve kuru taş terasların ortasında yer alan Akdeniz Levanten evinin özünü geri getirmeyi amaçlayan bir yenileme-genişletme evidir.

DAHA FAZLASI
MİMARLIK GÜNDEMİ

Tünel benzeri tonozlar, yeniden canlanan Prag rıhtımı boyunca kafelere ve atölyelere ev sahipliği yapıyor Editör: Alyn Griffiths Mimar Petr Janda, Prag’daki Vltava Nehri kıyısındaki bir dizi tonozları, setin yeniden canlandırılmasını amaçlayan bir projenin parçası olarak çok yönlü kamusal alanlara dönüştürdü. Çek başkentinin nehir kıyısının yaklaşık dört kilometresini dönüştürme projesi 2009 yılında başlatıldı ve bu sırada […]

DAHA FAZLASI
GÖZLEM

New Orleans’taki Tarihi Kiliseler Yenilendi Editör: Eva Fedderly Fotoğraf: Patrick Donovan

DAHA FAZLASI
YAZI-YORUM

“Kentsel dönüşüm” yani yıkım, adliye vb. yönetsel yapılarla birlikte “Sarı Bina”nın da içinde bulunduğu 40 dönümlük genişçe bir alanı kapsıyor. Buraya park yapılacağı söyleniyor. Ama bu işin parkla kalmayacağını, sonunda buranın yeni inşaatlarla yerel bir “külliye”ye dönüşebileceğini tahmin edebilirsiniz.

DAHA FAZLASI
DOSYA

Mimar Mohammad Hassan Forouzanfar:  Afganistan’da özgürlük isteyen direniş bayrağını yükseltiyor…     Muhtemelen bugünlerde Afganistan’daki gelişmelerle ilgili kötü haberleri duymuşsunuzdur. Taliban terör örgütü ülkenin çoğu bölgesini işgal ediyor ve yönetmeye hazır. Afganistan, bir zamanlar İran’ın bir parçasıydı ve yine terör örgütlerinin eline düştü. bugün sadece insanlar değil, bu ülkenin tüm başkenti ve kültürel, tarihi ve […]

DAHA FAZLASI
PORTRE

Santiago Calatrava Valls (28 Temmuz 1951 de Valensiya, İspanya’da doğdu. Uluslararası üne ve ödüllere sahip Valencia doğumlu İspanyol mimar, inşaat mühendisi, heykeltıraş ve ressamdır. Dünyanın önde gelen mimarlarından birisi olup Zürih, Paris ve Valencia’da ofisleri vardır.

DAHA FAZLASI
HABERLER

Doğu Akdeniz Çevre Dernekleri Gönüllü Avukatı İsmail Hakkı Atal, yaptığı açıklamada; Mersin’deki Akkuyu Nükleer Santrali için verilen ÇED onayı karşısında açılan iptal davası kapsamında yapılan bilirkişi keşfinde; “Deniz seviyesinin yükseleceğinin ifade edildiğini” anımsattı.

DAHA FAZLASI
PROJE

Tasarım: SHoP Architects   SHoP Architects tarafından tasarlanan, Güneybatı’nın önde gelen çağdaş sanat kurumlarından SITE Santa Fe, kapsamlı bir yenileme ve genişleme ihtiyacı içindeydi.

DAHA FAZLASI
SÖYLEŞİ

İklim krizi son zamanlarda yangın ve sel gibi büyük felaketler nedeniyle en çok tartışılan konulardan. Prof. Dr. Sargın neoliberal kent politikalarının iklim krizini çözemeyeceği görüşünde. Sargın, “Kentin sermayedar sınıflarca açık bir işgali söz konusu ve süreç her türlü düzlemde acımasızca yürürlükte. Kent topraklarının bu işgalden süratle kurtarılması gerekiyor” diyor.

DAHA FAZLASI
MİMARLIK DÜNYASINDAN

Tasarım: Amelia Tavella Architectes Amelia Tavella, Córcega, Santa-Lucia di Tallano’daki San Francisco Manastırı’nın rehabilitasyonunu ve genişletilmesini yeni tamamladı. Bu yapı 1480’den beri kısmen harap durumda. Tarihi eser olmasına rağmen uzun süre terk edilmiş.

DAHA FAZLASI
MİMARLIK GÜNDEMİ

• Fındıklı, Beyoğlu, İstanbul • Mimar: Sedad Hakkı Eldem Nilay ÖRNEK

DAHA FAZLASI
YARIŞMA SONUÇLARI

Pritzker Askeri Müzesi ve Kütüphanesi, Soğuk Savaş Gazileri Anıtı için kısa listeye kalan tasarımlar ortaya konuyor. Yazan: Matt Hickman

DAHA FAZLASI
PROJE

  Tasarım: Wood Marsh Wood Marsh, Lonsdale Links golf kulübünü kıyı manzarasına yerleştiriyor   Editör: Alyn Griffiths Mimarlık stüdyosu Wood Marsh, Avustralya’nın Point Lonsdale kentinde, çevredeki kıyı kumullarının üzerinde yükselen bıçak benzeri beton duvarlara sahip bir golf sahası için bir kulüp binası tesisi tamamladı.

DAHA FAZLASI
MİMARLIK DÜNYASINDAN

  Tasarım: Lacaton ve Vasal   FRAC, bölgesel olarak bir araya getirilmiş kamuya açık çağdaş sanat koleksiyonlarına ev sahipliği yapar. Bu koleksiyonlar, yerinde sergiler ve hem galerilere hem de müzelere verilen kredilerle korunur, arşivlenir ve halka sunulur.

DAHA FAZLASI
HABERLER

‘Çeşme Projesi’ adıyla başlatılmak istenen talan projesiyle ilgili detaylı açıklama yapılmazken, ortaya çıkan bilgiler bölgenin yüzde 55’inin imara açılacağını gösteriyor.

DAHA FAZLASI
YAZI-YORUM

“Kendi üretim alanını Türkiye’deki sanat tarihçiliğinden bağımsız bir disiplin olarak tanımlayan Doğan Kuban, Türkiye’de mimarlık tarihyazımına yön verdi ve geride büyük bir üretim bıraktı. Mimarlık tarihyazıcılığı yeni bir sayfa açmak için bu üretimle hesaplaşmak zorunda.”

DAHA FAZLASI
PROJE

Tasarım: Tony Owen Partners   Tony Owen Partners tarafından tasarlanan Astor, Kuzey Sidney banliyösü Crows Nest’te bulunan 4 katlı bir apartman kompleksidir. Tasarım 50 adet içerir. Çevredeki alan, özel bir yeşil banliyödür, bu nedenle tasarımın en yüksek bitiş ve kalite standardını elde etmesi gerekiyordu.

DAHA FAZLASI
DOSYA

Her yıl doğa ve insan ilişkisine dair farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen “Yeryüzü Fotoğrafları 2021”nin (Earth Photography 2021) yarışmacıları belli oldu. 36 sanatçının 52 fotoğrafı finale kaldı. Fotoğraflar, İspanya’daki meyve bahçelerinden Norveç’teki çarpıcı kuzey ışıklarına; Sri Lanka’daki mangrov korumalarından Kanada’daki kızıl sedir ağaçlarının ormansızlaştırılmasına kadar insanların vahşi yaşam üzerindeki etkisini tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor.

DAHA FAZLASI
YARIŞMA SONUÇLARI

Merzifon Belediyesi tarafından kentin sosyo-kültürel ve ekonomik yaşamını güçlendirecek ve kent merkezinin canlanmasına katkıda bulunacak çağdaş bir iş ve yaşam merkezi elde etmek amacıyla açılan yarışma sonuçlandı. Serbest, ulusal ve tek kademeli olarak açılan yarışmada tasarlanacak projenin, farklı yaş gruplarının da kullanabileceği, ticari ve sosyal faaliyetleri barındıran ve çevresini zenginleştiren bir merkez olması hedeflendi. Yarışmada […]

DAHA FAZLASI
MİMARLIK GÜNDEMİ

2021 RIBA Stirling Ödülü, Grafton Architects’ten Kingston University London – Town House’a verildi. Editör: Matt Hickman

DAHA FAZLASI
GÖZLEM

“Deutsche Wohnen ve diğerleri kamulaştırılsın” inisiyatifi adına konuşan Çay, “Şirketlerin kızgın neoliberal politikalarına, devletin dur demesi gerekiyor” ifadelerini kullandı. Türkiye’deki barınma sorununa ilişkin konuşan Baysal ise “Emekçiler, öğrenciler, emekliler ve mahalle sakinleri konut hakkı mücadelesini örgütleyip yükseltmelidirler” diye konuştu.

DAHA FAZLASI
YARIŞMA SONUÇLARI

İBB Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı tarafından açılan ön seçimli “Salgınlar ve Sağlık Emekçilerini Anma Mekanı Tasarım Yarışması” sonuçlandı.

DAHA FAZLASI
SANAT

Sanatçı Ahmet Güneştekin’in “Hafıza Odası” sergisi Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nın (DTSO) ev sahipliğinde tarihi Keçi Burcu’nda açıldı. Sanatçının sergisine ilgi büyüktü.

DAHA FAZLASI
SEKTÖRDEN

MARAZZI CAPRAIA

DAHA FAZLASI
MİMARLIK DÜNYASINDAN

Tasarım: aoe   Proje, ünlü bir doğal turizm şehri olan Guilin, Guangxi’de yer almaktadır. Yemyeşil ağaçlar ve alanın içinden akan küçük bir nehir ile iklim ılıman ve hoştur. Otel, küçük nehrin yanında yer almaktadır. Yerel iklim ve çevreye bağlı olarak, doğaya yakın sürükleyici bir konaklama deneyimi yaratmak tasarımın en büyük hedefi haline geldi.

DAHA FAZLASI
MİMDAP - GENÇ

GENÇ MİMARLIK UYGULAMALARI     İnsanlık Köşkü / CHYBIK + KRISTOF   • New Generations New Generations, Avrupa düzeyinde ortaya çıkan en yenilikçi uygulamaları analiz eden, bilgi alışverişi ve yüzleşme, teori ve üretim için yeni bir alan sağlayan bir Avrupa platformudur.

DAHA FAZLASI
İÇ MEKâN

Tasarım: Polsheer Architecture 300 yıllık tarihi İran konutu mimarlık firmasına dönüştürüldü.

DAHA FAZLASI
SÖYLEŞİ

Dassault Systèmes’ten Anne Asensio, dijital ikizlerin tasarımcılar için “büyük bir devrime” yol açacağını söylüyor   Dassault Systèmes tasarım deneyiminden sorumlu başkan yardımcısı Anne Asensio’ya göre, mimari ve tasarım dijital ikizlerle – gerçek dünya ürünlerinin, binaların ve hatta tüm şehirlerin sanal temsilleri – devrim yaratmak üzere.

DAHA FAZLASI
HABERLER

Bir uluslararası emlak danışmanlık şirketinin dünyadaki 150 şehri kapsayan verilerine göre, 2021’in ikinci çeyreğinde İstanbul, Ankara ve İzmir, konutta en fazla fiyat artışı yaşanan 11 şehir arasına girdi.

DAHA FAZLASI
YARIŞMA SONUÇLARI

  68. Yıllık Progresif Mimarlık Ödüllerinin Kazananları   Bu yılki jüri üyeleri, mimarinin daha iyiye hizmet etmesinin nasıl kutlanmaya değer olduğunu gösteren altı proje seçti. Editör: WANDA LAU 68. Yıllık Progresif Mimarlık Ödülleri için jüri üyeleri Koray Duman, Jeanne Gang ve Daimian Hines, son zamanların gelişen bir toplumun merkezinde yer aldığını açıkça ortaya koyan girişleri […]

DAHA FAZLASI
MİMARLIK GÜNDEMİ

Foster + Partners, Kanadalı bir özel yatırım şirketine satıldı Editör: Matt Hickman Londra merkezli küresel mimari ve entegre tasarım pratiği Foster + Partners, bugün Toronto merkezli bir aileye ait özel yatırım şirketi olan Hennick & Company (HennickCo) ile “stratejik bir ortaklık” kurduğunu duyurdu. Foster + Partners tarafından bir açıklamada detaylandırıldığı gibi, bu hareket “uygulamanın evriminde […]

DAHA FAZLASI
YARIŞMA SONUÇLARI

  İstanbul Planlama Ajansı’nın desteğiyle İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanlığı tarafından açılan “Üsküdar’da Mimar Sinan’ı Anmak” adlı yarışması sonuçlandı.     Eşdeğer Ödüller   18 Sıra Numaralı Proje Rumuz 17A28Y39 Müellifler Birge Yıldırım Okta, Doç. Dr., Y. Mimar Gürkan Okta, Mimar Burak Arifoğlu, Mimar Danışman Çağhan Keskin, Mimarlık Tarihçisi Yardımcılar Nasibe Nur Dündar, Mimarlık Öğrencisi […]

DAHA FAZLASI
HABERLER

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde Anadolu’da kazı çalışması gerçekleştirilebilen tek Roma lejyon kalesi olan Satala Antik Kenti’nde 2,5 ay süren çalışmalarda Urartu dönemine ait çok sayıda bulgu ile bin 500 yıllık hamam ortaya çıkarıldı.

DAHA FAZLASI
YARIŞMA SONUÇLARI

TMMOB Mimarlar Odası İzmir Şubesi tarafından düzenlenen “Yapısal Boşluğun Kentle Diyaloğu” Ulusal Öğrenci Mimari Fikir Yarışması sonuçlandı.

DAHA FAZLASI
YARIŞMA SONUÇLARI

  AIA / ALA 2021 Kütüphane Binası Ödülü Kazananlarını Açıkladı   Amerikan Mimarlar Enstitüsü ve Amerikan Kütüphane Derneği, Amerika Birleşik Devletleri’nde  kazanan beş projeyi seçti.   Editör: MADELEINE D’ANGELO Robert Benson PhotographyValente Kütüphanesi, Cambridge, Mass., William Rawn Associates, Architects   Bugün, Amerikan Mimarlar Enstitüsü ve Amerikan Kütüphane Derneği, 2021 AIA / ALA Kütüphane Binası Ödüllerinin […]

DAHA FAZLASI
HABERLER

Dünyanın en prestijli fotoğraf yarışmalarından biri olan Sienna Photo Awards’ta “yılın fotoğrafı” ödülünü Hataylı fotoğrafçı Mehmet Aslan kazandı.

DAHA FAZLASI
YARIŞMA SONUÇLARI

Kaş Belediyesi tarafından, Top. Yzb. Mustafa Ertuğrul Aker ve Topçu Teğmen Yusuf Ziya Erdil’in anılarını yaşatmak amacı ile düzenlenen “Kaş’ın Kahramanları Anıtı Tasarım Yarışması” sonuçlandı.

DAHA FAZLASI
MİMARLIK GÜNDEMİ

Tarihi Kadıköy’ün tarihi iki semtidir Moda ile Yeldeğirmeni.. Ama hep zıt özelliklerdedir. En eskiye bakarsak.. Kalkedon Surlarının biri bir yanında diğeri diğer yanındadır.

DAHA FAZLASI
YARIŞMA SONUÇLARI

Bursa Hanlar Bölgesi Çarşıbaşı Kentsel Tasarım Proje Yarışması Sonuçlandı…

DAHA FAZLASI
HABERLER

Ahmet Sönmez 24. Ekim günü hayatını kaybetti.  Ahmet Sönmez için Mimarlar Odası Ankara Şubesinin yaptığı açıklama: Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin 18,19 ve 26. Dönemlerinde Yönetim Kurulu Sekreter üyeliği ve 21. Dönem(1975-1976) Merkez Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmış, çeşitli komite ve komisyonlarda emek vermiş, yazıları ve kitaplarıyla meslek ortamına büyük katkılar sağlamış 3745 sicil nolu üyemiz Ahmet […]

DAHA FAZLASI
HABERLER

Prof. Dr. Naci Görür, Girit Adası’nda meydana gelen depremin ardından uyarılarda bulundu. Görür, “Girit Heraklion Havzası artçı ve yeni depremlerle yavaş yavaş açılıp çöküyor” dedi.

DAHA FAZLASI
GÖZLEM

  Duvarcılar, Pirouette House’da kavisli destek duvarları oluşturmak için tuğla kullanıyor Editör: Alyn Griffiths   Hindistan’ın Trivandrum kentindeki bu evin içindeki yaşam alanlarını ayıran yerel tuğladan yapılmış bir dizi büküm duvar bölmeler oluşturuyor.

DAHA FAZLASI
MİMARLIK GÜNDEMİ

İstanbul merkezli Hayri Atak Mimari Tasarım Stüdyosu (Haads), Çin’in Şanghay kentinde bulunan dalgalı üç parçalı bir kule olan Ternary Tower için işlenmiş görüntüleri ortaya çıkardı.

DAHA FAZLASI
Copyright © 2021 All Rights Reserved | Mimdap.org