TUĞLA ESASLI YENİLEME |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
TUĞLA ESASLI YENİLEME
Share 10 Mart 2023

Tasarım: Office of Architecture of the Santa Fe Judiciary 

Editör: Surabhi Patil

Bölge Ombudsmanı ofisi no.5 ‘i  yenilendi. Santa Fe şehrinin Yüksek Adalet Divanı tarafından yönetilen Bina Yenileme Planı kapsamında 5. Mimarlık ofisi ayrıca, projenin karar verme prosedürü, yapım denetimi ve kesin kabul süreçlerine de katılmıştır.

 

 

 

 

 Santa Fe Adliyesi Mimarlık Ofisi

 

 

 

 

 

 

 

Program, resepsiyon alanı, personel ofisleri, sekreter ve bekçi, arabuluculuk odası, işçiler ve engelliler için tuvaletlerden oluşmaktadır. Esas olarak konut bölgesinde inşa edilen proje, ayırt edici özelliklerini aldı ve yeni benzersiz özellikler geliştirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Planlar

 

 

 

 

 

 

 

Kuzey-güney doğrultusunda yönlendirilen bina, ad hoc bitki örtüsü ile geniş bekleme alanlarına ve girişte ve iç mekanlarda doğal havalandırma ve gölgeleme sağlayan yarı kapalı yüzeylerin kullanımına sahiptir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Orientated along the north-south direction, the building features ample waiting areas with ad hoc vegetation and the use of semi-covered surfaces at the entrance and interiors, resulting in natural aeration and shading.

 

 

 

Kesit

 

 

 

 

 

 

 

 

Yapı, tuğla duvarlı brüt beton çerçeveden yapılmıştır. Çatı, iç ve dış mekanlarda brüt beton tavan ile üst yatay kapatma görevi görür, üst cam panellerle vurgulanır ve asma levha görünümü verir.

 

 

 

 

 

Yapının ayırt edici tasarım yönü, tamamen içi boş, açık beton bloklardan inşa edilmiş, iç mekanın görülmesine izin veren ancak fiziksel erişimi kısıtlayan çevre duvarıdır. Mekanın bütüncül ele alınması nedeniyle, ana salon ve arabuluculuk odasının tavanı hiyerarşiktir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çatının yataylığı, içte lamine ahşap ve dışta tuğlalarla kaplı iki hacim piramidal gövde ve doğal ışığın içeri girmesine izin veren bir üst ışıklık ile bölünmüştür.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proje ayrıca güneş enerjisi, yağmur suyu geciktirici, güneş enerjili su ısıtıcıları, düşük tüketimli musluklar, erişim rampaları ve üniversal tuvaletlerin sağlanması gibi sürdürülebilirlik özelliklerini de uygulayarak sağlam, yerel bir dönüm noktası olarak duruyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Archello


Yorum yazmak için


Tasarım: Bruner/Cott & Associates Araştırma Merkezi’ni (CHI), Kolejin Tarih bölümünü ve Amherst Koleji’nde söylem ve eleştirel düşünmeyi yönlendirmek üzere seçilen diğer öğretim üyelerini bir araya getirecek. Antik Atina Lisesi’nden ilham alan mekanlar, fakülte, öğrenciler ve daha büyük Amherst College topluluğu için etkileşimi, işbirliğini ve konuşmayı teşvik edecek şekilde düzenlenmiştir.

Copyright © 2023 All Rights Reserved | Mimdap.org