Devletten satılık okul ve park alanı! |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Devletten satılık okul ve park alanı!
Share 20 Mart 2023

TOKİ, 50 ilde 575 arsayı satışa çıkardı. Ancak satışa çıkarılan araziler arasında park, okul, dini tesisi ve arkeolojik sit alanları da yer alıyor. Ayrıca bazı kentlerde ağaçlandırılacak alan olarak belirlenen araziler de satışa çıkarıldı.

 

 

 

 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul, Ankara ve İzmir’in de aralarında bulunduğu 50 ildeki 575 arsayı açık artırmayla satışa çıkardı. Satışa çıkarılan araziler arasında park ve okul alanları ile ağaçlandırılması gereken alanlar da yer alıyor.

 

TOKİ’nin internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, arsalar yüzde 25 peşinat, 48 ay vadeyle satılacak. Bu satıştan en az 6 milyar 118 milyon lira gelir elde edilmesi planlanıyor. Ayrıca satışa çıkarılan 575 arsanın toplam büyüklüğü ise 13 milyon 884 bin 920 metrekareyi buluyor.

 

 

Satışa çıkarılan 575 arsa, Afyon, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Batman, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bolu, Bursa, Burdur, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Isparta, İstanbul, İzmir, Karaman, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Niğde, Ordu, Sakarya, Samsun, Siirt, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Van, Yozgat ve Zonguldak şehirlerinde yer alıyor.

 

Satışa sunulan arsalar arasında Ankara’da konut, plansız ve sosyal kültürel tesis alanları, Antalya’da konut ile ticaret alanları, İzmir’de sanayi ve depolama, günübirlik turizm tesis ve konut alanları, İstanbul’da ise konut, konut dışı kentsel çalışma alanları da bulunuyor. Arazilerin satışları 4-6 Nisan’da yapılacak.

 

ARKEOLOJİK ALAN DA SATIŞA ÇIKARILDI

 

Birçok kentte okul, dini tesis ve park alanı olarak belirlenen arazilerin da satışa çıkarıldığı görüldü. Satışa çıkarılan park, okul ve arkeolojik alanlar şu şekilde:

 

• İstanbul Beylikdüzü’nde park ve konut alanı
• İstanbul Kartal’da yol ve konut alanı
• Kocaeli Kartepe’de yol ve park alanı
• Tekirdağ Marmaraereğlisi’nde konut, ortaokul, yol ve otopark alanı
• İzmir Torbalı’da konut, yol ve park alanı
• Erzurum Olur’da ağaçlandırılacak alan ve dini tesis alanı
• Muğla Menteşe’de ağaçlandırılacak alan
• Konya Selçuklu’da arkeolojik sit alanı

 

 

Kaynak : Birgün


Yorum yazmak için


Tasarım: Bruner/Cott & Associates Araştırma Merkezi’ni (CHI), Kolejin Tarih bölümünü ve Amherst Koleji’nde söylem ve eleştirel düşünmeyi yönlendirmek üzere seçilen diğer öğretim üyelerini bir araya getirecek. Antik Atina Lisesi’nden ilham alan mekanlar, fakülte, öğrenciler ve daha büyük Amherst College topluluğu için etkileşimi, işbirliğini ve konuşmayı teşvik edecek şekilde düzenlenmiştir.

Copyright © 2023 All Rights Reserved | Mimdap.org