Burberry ikonik ekose desenli volkanı ve çayırı markalaştırıyor |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Burberry ikonik ekose desenli volkanı ve çayırı markalaştırıyor
Share 16 Mart 2023

Editör: Jane Englefield

İngiliz moda evi Burberry, Kanarya Adaları ve Güney Afrika’da, yukarıdan bakıldığında markanın imza kontrol desenini taklit eden bir çift geçici yerleştirme oluşturmak için süt bazlı boyalar ve çiçekler kullandı.

Proje, kreatiflerin markayla iş birliği yaparak siteye özel geçici arazi sanatı ürettiği Burberry Landscapes serisinin bir parçası olarak tasarlandı.

 

 

 Burberry, Kanarya Adaları’nda bir kurulum oluşturmak için Jorge Rodriguez-Gerada ile işbirliği yaptı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Enstalasyonlardan biri, geçen Kasım ayında bir hafta kaldığı Kanarya Adaları’nda tasarlandı ve süpürüldü.

 

 

 

 

 

Kübalı-Amerikalı sanatçı Jorge Rodriguez-Gerada, doğal süt bazlı boyalar kullanarak, dünyada kendi kendine yeten ilk ada olan El Hierro adasındaki volkanik bir bölgede Burberry’nin tanınabilir ekose deseninin 4.500 metrekarelik bir versiyonunu yarattı. markaya göre ana enerji kaynağı olarak rüzgar.

 

 

 

 

 

Sanatçı doğal süt bazlı boyalar kullanmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rodriguez-Gerada, “Bu boyama işlemiyle ilgili sevdiğim şeylerden biri de minerallerden yapılmış olması,” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Yani, renklerinizi karıştırırken simya gibi oluyor.”

 

 

 

 

 

 

Havadan bakıldığında, bej, kırmızı, siyah ve beyazın ayırt edici geometrik şeritleri dalgalı manzara boyunca bol dökümlüydü ve moda evinin 1970’lerde tanıtılan Burberry’nin en bilinen aksesuarlarından biri olan kaşmir kareli eşarbını taklit ediyordu.

 

 

 

 

 

 

Geçici çizim, geride hiçbir iz bırakmamak amacıyla rüzgarın yanı sıra manuel döndürme ve yerel su kaynaklarının kullanılmasıyla sahadan kaldırıldı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Başka bir enstalasyon Güney Afrika’da bir çayıra yerleştirildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Güney Afrika’da Cape Town’un doğusundaki bir bölge olan Overberg’deki bir çayır, ikinci enstalasyonun ortamını oluşturdu.

 

 

 

 

 

Geçen Aralık ayının başlarında Burberry, yerel uzmanları Rodriguez-Gerada’nın projesine benzer bir şekilde çayır boyunca elle çiçek dikmek için görevlendirdi. Kurulum 1.064 metrekare olarak ölçüldü.

 

 

 

 

 

Yerli Afrika papatyaları ve bal kokulu helichrysum petiolare, Burberry renklerini yansıtmak için seçildi ve enstalasyon bozulmadan kuşları ve böcekleri cezbetti.

 

 

 

 

 

Bir yağmur toplama barajından sağlanan su, bitkileri bir hafta içinde parçalanıp kompost haline getirilmek üzere devrilmeden önce besledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yerli bitkilerden oluşmuştur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moda evi, markanın kurucusu Thomas Burberry’nin gelini Elsie Burberry’ye selam olarak El Hierro’yu seçti. Elsie, 20. yüzyılın başlarında Kanarya Adaları’na gitti ve burada bölgenin manzaralarıyla bağlantı kurdu.

 

 

 

 

 

Western Cape, 1937’de Londra’dan Cape Town’a bir Burberry uçağına yardımcı pilotluk yapan ve onu Overberg’deki çayırın yakınına indiren merhum havacılar Betty Kirby-Green ve Arthur Clouston’a referans olarak seçildi.

 

 

 

 

 

 

Marka, “[Burberry Landscapes], doğal malzemeler aracılığıyla küresel manzaraları orijinal yollarla tamamlamayı ve aynı zamanda sürdürülebilir uygulamaları sürdürme konusunda sürekli bir bağlılık göstermeyi amaçlıyor” dedi.

 

 

 

 

 

“Birlikte, bu manzaralar Burberry’nin yaratıcılığın boşluklar açtığı inancını somutlaştırıyor” diye ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Her geçici kurulum bir hafta sürdü

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Burberry Landscapes’in önceki yinelemeleri arasında kum heykeller, drone gösterileri ve sıcak hava balonları kullanılmış ve Colorado rezervuarının yukarısı gibi yerlerde yer almıştır.

 

 

 

 

 

İkonik Burberry ekose motifi, ilk olarak 1967’de Paris’li alıcı Jacqueline Dillemman’ın bir ceketten kareli astarı çıkarması ve onu bagaj örtüsü ve şemsiye kılıfı olarak yeniden tasarlamasıyla kendi başına bir aksesuar olarak kullanıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Burberry, projeyi “küresel manzaraları tamamlamak” için yarattı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1856’da kurulan Burberry, Güney Kore’nin Jeju Adası’nda dağlık çevresini yansıtmak için aynalı bir pop-up mağazası yaratırken, marka aynı zamanda video oyunu Minecraft için sanal giysiler tasarladı.

 

 

 

 

 

 

Görüntüler Burberry’ye aittir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Dezeen


Yorum yazmak için


Tasarım: Bruner/Cott & Associates Araştırma Merkezi’ni (CHI), Kolejin Tarih bölümünü ve Amherst Koleji’nde söylem ve eleştirel düşünmeyi yönlendirmek üzere seçilen diğer öğretim üyelerini bir araya getirecek. Antik Atina Lisesi’nden ilham alan mekanlar, fakülte, öğrenciler ve daha büyük Amherst College topluluğu için etkileşimi, işbirliğini ve konuşmayı teşvik edecek şekilde düzenlenmiştir.

Copyright © 2023 All Rights Reserved | Mimdap.org