AHŞAP EV |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
AHŞAP EV
Share 9 Mart 2023

MWArchitekten, müstakil bir evi çok kuşaklı bir ahşap eve dönüştürüyor

Editör: Surabhi Patil

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ren vadisinde, Konstanz Gölü’ne ve Alpler’e bakan bir yamaçta, tarihsel olarak gelişmiş bir şehir yapısının içinde muhteşem bir konuma sahip olan proje, MWArchitekten tarafından tek ailelik bir evin yeniden modellenmesini ve genişletilmesini içeriyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Üstte pencereleri ve açıklıkları olan farklı bir ahşap kübatür ile sağlam sıvalı bir taban ile karakterize edilen yerel mimariden türetilen mimarlar, konumun kimliğini geliştirirken mevcut binayı düzene sokar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mimari olarak, dairesel bir elbise ile doğal bir köknar kabuğu, tek tip bir görünüm sunar. Bu kabuk ile mevcut yapı arasındaki alan, iç ve dış mekanların güçlü bir görsel ve pratik iç içe geçmesini sağlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Üst kat, odanın alçak olması nedeniyle yıkılarak yerine çağdaş, ahşap konstrüksiyonlu bir bina yapılmış, bodrum ve zemin kat ise yenilenerek yeniden yapılmıştır. Kullanıcılar artık yeniden yapılanma nedeniyle iki kata yayılmış geniş bir oturma-yemek alanı da dahil olmak üzere gerekli alanlara erişebiliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sonuç olarak, yenileme, ailenin iki nesli için tasarlanmış homojen bir ahşap kabuk olarak hizmet veren ahşap ve yüzey işlemlerinin dikkatlice düzenlenmiş bir etkileşimini sunar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Archello


Yorum yazmak için


Tasarım: Bruner/Cott & Associates Araştırma Merkezi’ni (CHI), Kolejin Tarih bölümünü ve Amherst Koleji’nde söylem ve eleştirel düşünmeyi yönlendirmek üzere seçilen diğer öğretim üyelerini bir araya getirecek. Antik Atina Lisesi’nden ilham alan mekanlar, fakülte, öğrenciler ve daha büyük Amherst College topluluğu için etkileşimi, işbirliğini ve konuşmayı teşvik edecek şekilde düzenlenmiştir.

Copyright © 2023 All Rights Reserved | Mimdap.org