NIT Kentsel Miras Laboratuvarı: Sürdürülebilir Şehirler için Su Mirası Eğitim Programı |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
NIT Kentsel Miras Laboratuvarı: Sürdürülebilir Şehirler için Su Mirası Eğitim Programı
Share 29 Ağustos 2022

Hollanda Araştırma Enstitüsü tarafından, her disiplinden lisansüstü öğrenci ve genç profesyonellere yönelik düzenlenen “Water Heritage for Sustainable Cities” başlıklı eğitim programının son başvuru tarihi 31 Ağustos 2022.

 

 

 

 

 

 

 

 

Hollanda Araştırma Enstitüsü (NIT); Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), Radboud Üniversitesi, LDE Küresel Miras ve Kalkınma Merkezi ve İstanbul’daki Hollanda Başkonsolosluğu ile işbirliği içinde, 2022 sonbaharında su mirası üzerine geçmiş deneyimler ile beraber güncel ve tarihsel zorlukları odağına alan bir eğitim programı düzenlemektedir.

 

 

 

İstanbul’un su mirasına odaklanan eğitim programı, su mirasının sürdürülebilir kalkınma için nasıl bir itici güç olarak hareket edebileceğini ve dünya çapında çağdaş su sorunlarına ilişkin farkındalığı nasıl artırabileceğini araştırmayı amaçlamaktadır.

 

 

 

Eğitim programı, Hollanda ve Türkiye’deki yüksek öğretim kurumlarından 25 lisansüstü öğrenciye ve (herhangi bir disiplinden) yeni mezunlara açıktır. Programa, genç profesyoneller ve politika yapıcıların da başvurmaları teşvik edilmektedir. Hollanda’daki veya Türkiye’deki kurumlarına bağlı olmayan öğrenciler ve yeni mezunlar da programa başvurabilirler. Eğitim programı, kısmen online kısmen de İstanbul’da yüz yüze gerçekleştirilecektir. Eğitim dili İngilizcedir.

 

 

 

31 Ağustos 2022 Çarşamba gününe kadar başvuru yapılabilecek NIT Urban Heritage Lab: Water Heritage for Sustainable Cities programı ilgili ayrıntılı bilgi ve başvuru (İngilizce dilinde)

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Yorum yazmak için


Tasarım: Mimar John Marx ve sanatçı Absinthia Vermut Geleneksel müze deneyimini yeniden tanımlamayı amaçlayan dinamik bir pop-up müze projesi olan Seyircisiz Müze, yeni sanat eserleri ve heyecan verici geliştirmelerle övünerek Burning Man 2023’e zaferle geri döndü. Mimar John Marx ve sanatçı Absinthia Vermut tarafından 2019 yılında kurulan bu yenilikçi müze, ziyaretçileri yıllık sergilerini şekillendirmeye aktif olarak katılmaya teşvik ediyor. Lonnie Graham, çeşitli […]

Copyright © 2023 All Rights Reserved | Mimdap.org