“Film Eşliğinde Hoş5 – Japan: 3 Generations of Avant-garde Architects” |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
“Film Eşliğinde Hoş5 – Japan: 3 Generations of Avant-garde Architects”
Share 15 Ağustos 2022

Michael Blackwood’un yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği mimarlık belgeseli, “Japan: 3 Generations of Avant-garde Architects” (1989), 20. yüzyıl sonlarına doğru yükselişe geçen çağdaş Japon mimarisinde öne çıkan yedi mimarın modernizm ve teknoloji üzerine kendi ağızlarından yorumları, modern mimarlık yazınının ileri gelen isimlerinden mimar, tarihçi ve akademisyen Kenneth Frampton’ın anlatımıyla bir araya geliyor.

 

 

 

Itsuko Hasegawa, Arata Isozaki, Toyo Ito, Tadao Ando, Kenzo Tange, Fumihiko Maki ve Kasuo Shinohara kendi yenilikçi tasarımlarından yola çıkarak Japon kültürü ile modern mimarlığın teknoloji ve malzemelerinin karşılaşmalarını değerlendiriyor.

 

 

 

9 Ağustos Salı günü saat 19.30’da, yüz yüze yapılacak olan “Film Eşliğinde Hoş5 – Japan: 3 Generations of Avant-garde Architects” etkinliğimizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

 

 

 

 

Kovid19 salgınının devam ettiğini, Dernekte bulunduğunuz süre içerisinde kendinizin ve diğer misafirlerimizin sağlığını koruyacak biçimde maske ve mesafe önlemlerine uymanızda fayda olacağını hatırlatmak isteriz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Yorum yazmak için


Editör:Lizzie Crook Yüksek mahkeme, lüks Neo Bankside dairelerinin sakinlerinin, Tate Modern’in Herzog & de Meuron tarafından tasarlanan uzantısı nedeniyle “hayvanat bahçesinde sergileniyormuş” gibi yaşadıklarına karar verdi.

Copyright © 2023 All Rights Reserved | Mimdap.org