Film Eşliğinde Hoş5 - Soleri's Cities: Architecture for Planet Earth and Beyond - Mimdap
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Film Eşliğinde Hoş5 – Soleri’s Cities: Architecture for Planet Earth and Beyond
Share 26 Temmuz 2022

David S. Mayne’in yönettiği “Soleri’s Cities: Architecture for Planet Earth and Beyond” (1993), mimar Paolo Soleri’nin (1919-2013) çevreye, mimarlığa, topluma ve geleceğe bakışını anlatan bir belgesel film… Soleri toplumu, çevre bilincine sahip ve uyum içinde yaşayan insanların birlikteliği olarak görürken mimarlığı bu bağlamdaki bütünleştirici güç olarak kullanmayı öngörmüştür. Buradan yola çıkarak kavramsallaştırdığı Arcology’yi ve bunun yansıması olarak Arcosanti projesini hayata geçirmiştir. 1993 yılında yayınlanan bu belgesel, Soleri’nin yaşamıyla beraber yenilikçi düşünce ve projelerini diyagramlar ve röportajlar aracılığıyla seyirciye ulaştırmaktadır.

 

 

 

“Neredeyse on milyar insana yaklaştığımıza göre özel yaşam alanlarımız olan evlere bağlı olan kültüre, Amerikan Rüyasına, yeniden dönüp bakmalıyız: Bizce bu bir felaket!” P. Soleri

 

 

 

26 Temmuz Salı günü saat 19.30’da, uzun bir aradan sonra ilk defa yüz yüze yapılacak olan “Film Eşliğinde Hoş5 – Soleri’s Cities: Architecture for Planet Earth and Beyond” etkinliğimizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

 

 

Kovid19 salgınının devam ettiğini, Dernekte bulunduğunuz süre içerisinde kendinizin ve diğer misafirlerimizin sağlığını koruyacak biçimde maske ve mesafe önlemlerine uymanızda fayda olacağını hatırlatmak isteriz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mimarlar Derneği 1927

Cinnah Caddesi 19/3

Çankaya-Ankara

 


Yorum yazmak için


Afet yasası kısa süre önce çıkmıştı. Bu yasa kapsamında Antakya ile Defne ilçelerinde 207,35 hektarlık kısım REZERV YAPI ALANI ilan edildi. Bahsedilen iddiaya göre, Antakya ile Defne’de 207,35 Hektarlık Rezerv alanı 50.000 kişinin mülksüzleşmesi mi demek oluyor? 

Copyright © 2023 All Rights Reserved | Mimdap.org