SAĞLIK HİZMETLERİ BİNASI |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
SAĞLIK HİZMETLERİ BİNASI
Share 12 Haziran 2022

 

Tasarım: Lake|Flato Architects

 

 

ASU Sağlık Hizmetleri Binası’nı tasarladı ve sağlıklı, klinik olmayan, davetkar bir kimliği net bir şekilde tanımlamayı amaçladı. ASU Sağlık Hizmetleri Binası, mevcut tesislerin kısmen yıkılmasını, orijinal tesisin yenilenmesini ve tesisin kimliğini değiştiren yeni bir kanat yapımını içeriyordu.

 

 

 

Verimli ve davetkar bir iç mekan yaratmanın yanı sıra, ASU Sağlık Hizmetleri şimdi ASU’nun kampüsün ana yaya omurgası olan tarihi Palm Walk’u kullanıyor. Palm Walk’a doğru uzanan daha küçük ölçekli bir kanada entegre edilen yeni ön kapı, hastaları peyzajlı bir avlu ve gölgeli verandalar aracılığıyla karşılıyor. İlavenin geri kalanı, birleşik bir tesis ve açıkça tanımlanmış bir peyzajlı kenar oluşturan benzer bir malzeme paleti içerirken orijinal tesisin ölçeğiyle eşleşir.

 

 

 

 

 

 

Mevcut lobinin üzerinde çalışarak, iç kamusal sirkülasyon, Palm Walk’a paralel doğu tarafında yer almaktadır. Bir dizi iki katlı bölme, hastalar için samimi ve özel bekleme alanları sağlayan doğrusal kamusal dolaşımı noktalıyor. Bu daha düşük ölçekli bölmeler, dış bekleme alanları olarak hizmet veren bir dizi özel peyzajlı mahkemeyi çerçeveler ve açık alanlarla etkileşime girerken iyi hastaların hasta hastalardan ayrılmasını sağlar.

 

 

 

 

 

Camlı bölmeler doğuya bakarken, camlar öncelikle güneye doğru yönlendirilir ve bitişik bölmelerin geniş çıkıntıları tarafından kendi kendine gölgeleme sağlanır. Samimi ölçek, doğal malzemeler, bol miktarda doğal gün ışığı ve iç mekanlar ile peyzajlı avlular arasındaki güçlü bağlantı, tarihi kampüs dokusunu birleştiren sağlıklı ve davetkar bir tesise katkıda bulunur.

 

Grafik 1

 

 

 

 

Proje Bilgileri:

 

Mimarlar: Lake|Flato Architects
Yer: Sağlık Hizmet Binası, 451 E Üniversitesi Dr, Tempe, AZ 85281, Amerika Birleşik Devletleri
Kayıtların Mimarı: Orcutt Winslow
Alan: 34500.0 m2
Proje Yılı: 2012
Fotoğraflar: Bill Timmerman
Üreticiler: Armstrong Ceilings, Armstrong Flooring, Chicago Faucets, Daltile, Delta Light, Focal Point Lights, HAWS, Kohler, Moen, Oldcastle BuildingEnvelope, Owens Corning, Shaw, Sika, Steelcase, Wilsonart, ThyssenKrupp, Prescolite, Comex, Philips, Target Commercial İç + 15
Genel Müteahhit: Okland İnşaat
Sivil: Evans, Kuhn & Associates
Yapısal: Caruso Turley Scott
Proje Adı: ASU Sağlık Hizmetleri

 

 

Kaynak: www.arch2o.com


Yorum yazmak için


Tasarım: Gisele Borges Arquitetura Tasarım firması, konik apartman bloğunu delikli “ikinci deri” ile sarıyor Editör: James Brillon Belo Horizonte’deki bu köşeli apartman binasını, içeriden manzaralar sunarken sakinlerin mahremiyetini korurken sunmak üzere tasarlanmış, delikli bir metal cephe sarmaktadır. Casamirador Savassi, Brezilya’nın Minas Gerais eyaletinin başkentinde bir gelişmedir. Dokuz katlı bina, üç katlı bir yeraltı otoparkının üzerine […]

Copyright © 2022 All Rights Reserved | Mimdap.org