Paris’teki bir ofis binasının yeniden yapılandırılması |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Paris’teki bir ofis binasının yeniden yapılandırılması
Share 8 Haziran 2022

Tasarım: Palisad Architectures

Bina Paris’te, 9. bölgede yer almaktadır. Bir iç avlu etrafında eklemlenmiş aynı mülkü paylaşan üç binadan oluşmaktadır. Kesme taştan yapılmış ilki, Calais Caddesi ile Adolphe Marx’ın Yeri’nin köşesinde dokuz kat üzerinde yükseliyor. Haussmann tarzı ortamına mükemmel bir şekilde entegre edilmiştir. Avluda yer alan ikincisi, Calais’s Caddesi’ndeki son bina gibi yedi kat üzerinde yükseliyor.

 

 

 

 

 

Mimari yaklaşım, tarihi ve çağdaş yapılar arasındaki diyaloğu varsayarak, bu üç yapının eklemlenmesine dayanmaktadır. Sokak tarafında orijinal cepheler basitçe yenilenmiş, avlu tarafında ise bloğun kalbi yeniden büyülenmiştir. İkincisinin farklı dönemlerin ve doğaların uyumlu ve federe mimarileri olarak kalabilmesi için her bina homojen bir yazı ile işlenir. Cepheler yeniden düzenlendi ve renkleri birleştirildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çağdaş bir sekans yaratmak için, avlunun içinde, mevcut binaların uzantıları gibi iki yeni bina yaratılıyor. Cam ve çelikten oluşan bu çelikler, modern ve ince çizgilere sahip.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cepheleri büyük ölçüde camla kaplı, iç mekanlar için doğal aydınlatma sağlıyor ve arsanın kalbine bakmaya davet ediyor. Yeşil bir ortam gibi, maden avlusu üç seviyeli bir bahçeye dönüşüyor. Ana ve birinci katta, tüm alanlar kullanıcılara büyük bir yaşam kalitesi getirmek için büyük ölçüde açıkken, bodrum katında, çalışma alanları oluşturulan yükseltilmiş bir verandanın getirdiği doğal ışığın tadını çıkarıyor.

 

 

 

 

 

Bahçe, her bir yapının sirkülasyon, dinlenme ve toplantı alanlarının çevresinde eklemlendiği bir açıklık olarak tasarlanmıştır. Burası, bir çalılık manzarasından ilham alan ve yaz aylarında güneş ışınlarının taşmasına neden olan özel ve şiirsel bir atmosferle doludur.

 

 

 

 

 

 

İki uzantının düz çatılarına yanıt olarak, Calais’s Street binasının çatısı, Paris çatılarının ve Sacré-Coeur’un panoramik manzarasını sunan bir çatı oluşturmak için kısmen yıkıldı, bu asma bahçe bir dinlenme, toplantı ve eğlence yeri haline geldi. şehrin yükseklerinde tünemiş borsalar.

 

 

 

 

 

 

 

 

İçeride, fikir mevcut mimari unsurları geliştirmektir. Hole açılan ana taş merdiven korunmuş ve yüceltilmiş, bloğun kalbine açılan projenin anıtsal bir parçası haline gelmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Archello

1 Yorum
  1. Bir arka bahçeden ne dünyalar yaratılırmış, bakmak ve öğrenmek gerekir.

    Atilla Demir | 8 Haziran 2022


Yorum yazmak için


Tasarım: Gisele Borges Arquitetura Tasarım firması, konik apartman bloğunu delikli “ikinci deri” ile sarıyor Editör: James Brillon Belo Horizonte’deki bu köşeli apartman binasını, içeriden manzaralar sunarken sakinlerin mahremiyetini korurken sunmak üzere tasarlanmış, delikli bir metal cephe sarmaktadır. Casamirador Savassi, Brezilya’nın Minas Gerais eyaletinin başkentinde bir gelişmedir. Dokuz katlı bina, üç katlı bir yeraltı otoparkının üzerine […]

Copyright © 2022 All Rights Reserved | Mimdap.org