HOLMEN SU MERKEZİ |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
HOLMEN SU MERKEZİ
Share 16 Haziran 2022

Tasarım: ARKİS  architecture

Holmen Aquatic Center, sitenin doğal özelliklerini koruyarak ve güçlendirerek Holmen plajının devamı niteliğindedir. Binanın kapladığı ayak izi, muhteşem manzaralarla plaj deneyimini daha da geliştiren bir çatı bahçesi ile değiştirilmiştir.

 

 

 

 

 

 

Proje konseptinin odak noktası, binanın çatısının Holmen plaj rekreasyon alanının ayrılmaz bir parçası olarak etkinleştirilmesidir. Çimenli çatı güneye doğru eğimlidir ve Oslo fiyortunun adaları ve resiflerinin kesintisiz manzarasını sunar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ana giriş, resepsiyon, soyunma odaları ve yüzme havuzu, binanın ana kotunda yer almakta olup, binaya doğru eğimli olan çimenlik alan üzerinde yükselmektedir. Alt katta spor salonu, çok işlevli salon, teknik alanlar ve personel tesisleri bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Proje Bilgileri:

 

Mimarlar: ARKIS architecture

 

Yer: Devikveien 6, 1394 Nesbru, Norveç

 

Alan: 5319.0 m2

 

Proje Yılı: 2017

 

Fotoğraflar: Tove Lauluten, Lasse Leonhardsen, Geir Andres Rybakken Orslien

 

Üreticiler: Bosvik AS, TAŞYÜNÜ

 

Proje Adı: Holmen Aquatic Center

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: www.arch20.com


Yorum yazmak için


Tasarım: Gisele Borges Arquitetura Tasarım firması, konik apartman bloğunu delikli “ikinci deri” ile sarıyor Editör: James Brillon Belo Horizonte’deki bu köşeli apartman binasını, içeriden manzaralar sunarken sakinlerin mahremiyetini korurken sunmak üzere tasarlanmış, delikli bir metal cephe sarmaktadır. Casamirador Savassi, Brezilya’nın Minas Gerais eyaletinin başkentinde bir gelişmedir. Dokuz katlı bina, üç katlı bir yeraltı otoparkının üzerine […]

Copyright © 2022 All Rights Reserved | Mimdap.org