BREZİLYA’DA BİR EV |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
BREZİLYA’DA BİR EV
Share 23 Haziran 2022

Tasarım: MAAR Studio

The Hang Glider House, Brezilya’nın Rio de Janeiro kentindeki Itanhanga semtinde inşa edildi. Ev, Tijuca Forrest ve Pedra da Gavea Dağı’nın eteklerinde yer almaktadır. Dağ, doğal manzaralar sunar ve evin geometrisi için ilham kaynağı olan Hang Gliders için atlama platformları olarak kullanılır.

 

 

 

 

 

 

Yerleşik çelik yapı, ev, evin özel alanlarını içine alan iki ana simetrik blok halinde düzenlenmiştir. Bloklar çatı ile birbirine bağlanarak çift katlı tavanlarla ortak bir merkezi yaşam alanı yaratılmıştır. Yaklaşık 600 m2 inşaat alanında, evin 5 ebeveyn banyosu, dört arabaya kadar garajı ve sauna ve 20m şeritli bir havuz gibi olanaklar bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uzun pencereler ormanın manzarasını en üst düzeye çıkarır. Ön sundurma, oturma odasını dışarıya bu şekilde bağlayarak tamamen açık olabilir. Çatı planları yalnızca kanatlı kanat ilhamını yaratmakla kalmaz, aynı zamanda sürdürülebilir yeniden kullanım için yağmur suyunun %100’ünü toplamaya da hizmet eder.

 

 

 

 

 

 

Proje Bilgileri:

 

Mimarlar: MAAR Stüdyosu

 

Yer: Itanhanga, Brezilya

 

Baş Mimarlar: Leo Alves, Igor Moreno

 

Alan: 600.0 m2

 

Proje Yılı: 2018

 

Fotoğraflar: Tiago Tardin

 

Üreticiler: Roca, Decortiles, Panisol

 

Proje Adı: Planör Evi Asmak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: www.arch2o.com


Yorum yazmak için


Tasarım: Gisele Borges Arquitetura Tasarım firması, konik apartman bloğunu delikli “ikinci deri” ile sarıyor Editör: James Brillon Belo Horizonte’deki bu köşeli apartman binasını, içeriden manzaralar sunarken sakinlerin mahremiyetini korurken sunmak üzere tasarlanmış, delikli bir metal cephe sarmaktadır. Casamirador Savassi, Brezilya’nın Minas Gerais eyaletinin başkentinde bir gelişmedir. Dokuz katlı bina, üç katlı bir yeraltı otoparkının üzerine […]

Copyright © 2022 All Rights Reserved | Mimdap.org