S&S EVİ… |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
S&S EVİ…
Share 16 Mayıs 2022

Tasarım:Besonias Almeida Arquitectos

Costa Esmeralda, Buenos Aires şehrine 390 km uzaklıkta, Buenos Aires sahilinin kum tepelerinde bulunan özel bir girişimdir. Bu, birkaç konsolide orman sektörü ile genç bir akasya ve çam ağaçlarının ağaçlandırılmasıyla ilgili yeni bir gelişmedir.

 

Loto müdahalesi, sokağa hafif bir eğime ve dibe doğru daha büyük bir eğime sahip bir kumulda bulunur. Bu alan aynı zamanda çok sayıda genç deniz çamı ağacına sahiptir. Böylece, bitki örtüsü korunursa, parselin geri kalanında inşa edilen her şey yoğun güneşe ve kıyı rüzgarlarına maruz kalacaktır.

 

 

 

 

Komisyon

 

 

Talep, Mar Azul ormanında inşa edilenlere benzer estetik-yapıcı bir öneriye sahip, hem resmi sadeliği hem de az bakım gerektirmesi nedeniyle prensiplere göre değer verilen bir evdi.

 

Ev, esas olarak yaz aylarında farklı yaşlarda üç çocuğu olan bir aile tarafından oturulacaktı. Görsel olarak entegre edilmiş bir mutfağı ve ormanın keyfini çıkaracak bir açık hava genişlemesi ile ortak aktiviteleri geliştirmek için cömert bir alana sahip olmalıdır. Biri özel banyolu ve giyinme odalı, diğer ikisi ise nihai misafirleri almaya hazır üç yatak odasına sahip olmalıydı. Tüm odaların tek bir seviyede geliştirilmesi gerekiyordu.

 

 

 

Öneri

 

 

Ev, kullanımıyla aslında bir organizasyonu iki ayrı sektöre ayıran bir avlu tarafından delinmiş tek bir hacim gibi görünüyor ve kumulları yerleştirmek için, çevre kirişlerinin yüksekliğinde dışarıya gizlenmiş 0,45 m farkla yerleştirildi. Bu iki sektör, ayrımı geçen pürüzsüz bir rampa ve güçlü bir varlığı olan beton bir pergola ile birbirine bağlanmıştır.

 

 

 

 

 

 

Evin en özel bölümü, dik ve rastgele bir ritimle yerleştirilmiş Quebracho traverslerin bir yapısı ile KB güneşinden ve sokak manzaralarından korunan ön cephede yer almaktadır. Sosyal sektör ve teras genişlemesi, arsanın tüm arkasını kaplayan ağaçlarla doğrudan ilişkili, aynı zamanda giriş avlusu ile temas halindedir.

 

 

 

 

 

 

Bu alan, stratejik konumu ve güneş yolunun gün boyunca oluşturduğu farklı ışık ve gölge setleriyle pergola ekleyen mekansal zenginlik için önerinin kahramanı oluyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Proje Bilgileri:

 

Mimarlar: Besonias Almeida Arquitectos

Yer: Pinamar, Arjantin

Alan: 810.0 m2

Proje Yılı: 2015

Fotoğraflar: Gustavo Sosa Pinilla

Proje Adı: S&S Evi

 

 

 

Kaynak: www.arch2o.com


Yorum yazmak için


Tasarım: Lever Architecture Meyer Memorial Trust, gelişen ve adil bir Oregon’a katkıda bulunan kuruluşlara, topluluklara, fikirlere ve çabalara yatırım yapan bir vakıftır. Portland’ın Albina semtindeki yeni kampüsleri, vakfın eşitlik ve sürdürülebilirliğe olan bağlılığını ifade eden bir tasarımla desteklenen, Meyer’in girişimlerini eyalet çapında ilerletmek için bir platformdur.

Copyright © 2022 All Rights Reserved | Mimdap.org