POLONYA’DA ÇİFTLİK EVİ… |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
POLONYA’DA ÇİFTLİK EVİ…
Share 24 Mayıs 2022

Tasarım: BXB Studio

Farmhouse programı her biri kendi işlevine sahip beş ahıra yayılmıştır…

Editör: Allie Shiell

 

Yıkım nedeniyle beş çiftlik binasını ele alan BXB stüdyosunun bu Polonyalı çiftlik evinin konsepti, son derece dinamik bir alan yaratan birbirine bağlı beş ahır görüyor. Gelecekteki gelişme, müşterinin isteklerine göre yıkım nedeniyle tarihi evin yaratıcı bir şekilde yeniden inşasını içerebilir.

 

 

 

 

 

 

 

Ahırların görünüşte dağınık yerleşimi, çevredeki manzara, güneş açıları ve bina işlevi tarafından bilgilendirilir. Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri tarafından yönlendirilen mimari, değerli bir ağaç standının korunmasını sağlar ve evin aşırı güneş ışığına maruz kalmamasını sağlamak için geniş güneş ışığı alan camlar teras çatıları veya yoğun yeşilliklerle gölgelenir.

 

 

 

 

 

 

Binayı çevreleyen güzel manzara ile daha iyi bütünleştirmek için BXB stüdyosu, birinci katta bir yaya köprüsü ve zemin katta topografyaya uyum sağlayan platformlar tasarladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Garaj olan ilk ahır, evi yoldan ayıran büyük bir tampon görevi görüyor. Beşinci ve son ahır, çevredeki vahşi doğaya açılan ahşap güverte ile yaşam alanı ve yatak odasını barındırıyor. Her bir ahır, tarihi binaların bireysel karakterini yansıtmak için farklı ahşap doku stilleriyle tamamlandı.

 

 

 

 

 

 

 

Gelecekteki gelişimin bir sonraki aşaması, yıkım nedeniyle eski evin yaratıcı bir şekilde yeniden inşasını içerecek. BXB stüdyosu, daha sonraki yıllardaki uzantılardan rahatsız olan orijinal, güzel oranlarını geri yüklemeyi teklif ediyor.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Archello


Yorum yazmak için


Tasarım: Lever Architecture Meyer Memorial Trust, gelişen ve adil bir Oregon’a katkıda bulunan kuruluşlara, topluluklara, fikirlere ve çabalara yatırım yapan bir vakıftır. Portland’ın Albina semtindeki yeni kampüsleri, vakfın eşitlik ve sürdürülebilirliğe olan bağlılığını ifade eden bir tasarımla desteklenen, Meyer’in girişimlerini eyalet çapında ilerletmek için bir platformdur.

Copyright © 2022 All Rights Reserved | Mimdap.org