PARİS’TE SOSYAL KONUT |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
PARİS’TE SOSYAL KONUT
Share 15 Mayıs 2022

 

 

Tasarım: KOZ Architectes

Paris’te 28 Sosyal Konut

 

 

28 Sosyal Konut Paris’te KOZ Architectes tarafından tasarlanan Kompleks, 28 daire, bir dükkan, iş yeri ve otopark için bir bodrum katından oluşmaktadır. Betonarme taşıyıcı sistem. Renkli yüksek yoğunluklu lamine paneller.

 

Tüm daireler için yağmur suyu toplama, bitkili çatı, ısıtmalı döşeme, dış ahşap/alüminyum doğrama, sundurma ve özel yürüyüş yolları.

 

 

 

Plan 1

 

 

Plan 2

 

 

 

Görünüş

 

 

 

Kesit

 

THPE RT2005: 70 kWh/m2/yıl; korkuluk dahil sistematik dış yalıtım; termal köprü kesiciler; ısıtmalı döşeme; tüm odaların ve merdiven boşluklarının doğal aydınlatması; çift ​​veya hatta üçlü yönlendirme, köşe oturma odası; sırlı yüzeylerin maksimize edilmesi; Hava geçirgenliği Effinergie gerekliliklerine göre test edilmiştir.

 

 

 

Proje Bilgileri:

Mimarlar: KOZ Mimarlık

Yer: Paris, Fransa

Yapı: EVP Mühendislik

Alan: 440.0 m2

Proje Yılı: 2010

Fotoğraflar: Guillaume Grasseet, Jean-Baptiste Pellerin

Proje Adı: Paris’te 28 Sosyal Konut

 

 

Kaynak: www.arch2o.com

 


Yorum yazmak için


Tasarım: Lever Architecture Meyer Memorial Trust, gelişen ve adil bir Oregon’a katkıda bulunan kuruluşlara, topluluklara, fikirlere ve çabalara yatırım yapan bir vakıftır. Portland’ın Albina semtindeki yeni kampüsleri, vakfın eşitlik ve sürdürülebilirliğe olan bağlılığını ifade eden bir tasarımla desteklenen, Meyer’in girişimlerini eyalet çapında ilerletmek için bir platformdur.

Copyright © 2022 All Rights Reserved | Mimdap.org