Kaftancıoğlu: Yarın saat 11.00’de Atatürk Havalimanı’na gidiyoruz |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Kaftancıoğlu: Yarın saat 11.00’de Atatürk Havalimanı’na gidiyoruz
Share 16 Mayıs 2022

Atatürk Havalimanı’nda Millet Bahçesi yapılacağı açıklamalar ve satılacağı yönündeki iddiaların ardından CHP’li Canan Kaftancıoğlu da harekete geçti. Kaftancıoğlu, “Yarın saat 11.00’de Atatürk Havalimanı’na gidiyoruz. Atatürk’e, doğaya, kente düşman olanlara bir çift sözümüz var” dedi.

 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Atatürk Havalimanı’nda yapılacak millet bahçesinin, ilk fidanlarıyla buluşmak için gün saydığını belirtti. Pistinin bir bölümü sökülerek hastane yapılan, kalanı da sökülmek istenen ve yerine Millet Bahçesi yapılacağı duyurulan Atatürk Havalimanı hakkında açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İYİ Parti Meclis Üyesi Ali Kıdık’tan dikkat çeken bir iddia geldi.

İYİ Parti’li Kıdık’tan ‘İstanbul Havalimanı satılacak’ iddiası

İstanbul Havalimanı işletmesinin Abu Dabi Havalimanı’nın işletmecisi AUH firmasına satılması için görüşmelerin sürdüğünü iddia etti.

Kıdık, “Abu Dabili firma, İstanbul’un Avrupa yakasında başka bir havalimanı istemiyor. Bu nedenle İstanbul Havalimanı’nı satabilmek için Atatürk Havalimanı’nı feda ediyorlar, garanti veriyorlar. Şimdi burayı alacak olan, Türk Hava Yolları’nın (THY) üzerine de çökecek mutlaka” dedi.

Söz konusu iddiaların ardından CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’ndan dikkat çeken bir çıkış geldi. Yarın saat 11.00’de İstnabul Havalimanı’na gideceklerini belirten Kaftancıoğlu, “Yarın saat:11.00’de Atatürk Havalimanı’na gidiyoruz. Atatürk’e, doğaya, kente düşman olanlara bir çift sözümüz var. Doğa dostu kurumlar ve kişileri bekliyoruz. Vatandaşın Atatürk Havalimanı çığlığı: Felaket… İsraf… Rezalet…” ifadelerini kullandı.

 

 

Kaynak: Birgün


Yorum yazmak için


Tasarım: Lever Architecture Meyer Memorial Trust, gelişen ve adil bir Oregon’a katkıda bulunan kuruluşlara, topluluklara, fikirlere ve çabalara yatırım yapan bir vakıftır. Portland’ın Albina semtindeki yeni kampüsleri, vakfın eşitlik ve sürdürülebilirliğe olan bağlılığını ifade eden bir tasarımla desteklenen, Meyer’in girişimlerini eyalet çapında ilerletmek için bir platformdur.

Copyright © 2022 All Rights Reserved | Mimdap.org