GERİ DÖNÜŞÜMLÜ MALZEMELERLE DEKORASYON… |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
GERİ DÖNÜŞÜMLÜ MALZEMELERLE DEKORASYON…
Share 18 Mayıs 2022

İç mekan tasarımı: Urselmann Interior

Urselmann Interior, geri dönüştürülmüş ve biyolojik olarak parçalanabilen malzemeler kullanarak kendi ofisini yeniliyor

Editör: Jane Englefield

Düsseldorf stüdyosu Urselmann Interior, tutkalsız doğrama ve selüloz bazlı duvar kaplaması dahil olmak üzere biyolojik olarak parçalanabilen, geri dönüştürülmüş veya geri dönüştürülmüş malzemeler kullanarak kendi ofis iç mekanlarını yeniledi.

 

 

 

 

 

 

İç tasarım stüdyosu, Alman kentindeki kendi kendini tanımlayan “dairesel” ofisini yalnızca geri dönüştürülmüş, geri dönüştürülmüş veya biyolojik olarak parçalanabilen malzemelere sahip olacak şekilde yenilediğini söyledi.

 

 

 

 

  Urselmann Interior’ın ofisi Düsseldorf’ta

 

 

 

 

Bunlar, yenileme sırasında kurtarılan mevcut ahşap ve terrazzo zeminlerin yanı sıra kaynak verimli yapı malzemesi platformu Concular’dan elde edilen ısıtıcıları içerir.

 

 

Bir ana çalışma alanı, bir mutfak ve bir toplantı odasına yayılan tek katlı ofis, kil boyalı duvarlara sahip ve hem ortak çalışma alanı hem de showroom olarak kullanılmak üzere tasarlandı.

 

 

 

 

 

 

Yenileme bir mutfak içerir

 

Proje yöneticisi Liz Theißen Dezeen’e verdiği demeçte, “Ofis aynı zamanda yeni kaliteleri, malzemeleri ve yapım yöntemlerini test edebilmemiz için bir laboratuvar olarak da hizmet ediyor.”

Yapının tamamen demonte olması için yapıştırıcı kullanılmadan yapılan basit mutfak dolaplarını oluşturmak için masif ahşap bir çerçeve kullanıldı.

Projenin büyük bir bölümünde doğrama yapıştırıcı kullanılmadan yapılmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çerçeve, Kvadrat tekstil markasının Really koleksiyonundan tedarik ettiği geri dönüştürülmüş kumaş şeritlerinden oluşturulmuş panellerle donatıldı.

 

Stüdyo duvarları için kağıt çamuru ve karton atığı kullanılarak üretilen selüloz bazlı bir malzeme olan Honext duvar kaplamasını kullandı.

 

Ayrıca, yapıştırıcı olmadan monte edilen tavan için yakındaki Krefeld şehrinde kesilen bir ağaçtan kavak ağacı seçildi.

 

Ofis genelinde, özenle düzenlenmiş saksı bitkileri ve kitap kümelerini de içeren iç tasarıma, nötr ve minimal renk ve malzeme paletleri uygulandı.

 

Hey-Sign’ın hareketli turuncu keçesiyle kaplanmış ikinci el aydınlatma, aksi takdirde kumlu atmosfere renk katar.

 

 

 

 

 

Kıpır kıpır turuncu aydınlatma bir renk sıçraması ekler

 

 

 

 

Theißen, Urselmann Interior’ın yenileme için kullandığı tüm bileşenlerin, gelecekteki projeler için başvurulabilecek yayınlanmış bir “malzeme pasaportunda” listelendiğini açıkladı.

 

Masif ahşap gibi yüksek kaliteli malzemeleri ekolojik yapı malzemelerinin yanı sıra yeniden kullanılabilir bileşenleri akıllıca birleştirdiğimiz ve inşaat sektöründe olumlu bir ayak izi [elde etmek için] kendimiz için yeni bir tasarım dili geliştirmek istiyoruz” dedi.

 

“Tasarım ilkelerimiz, malzemelerin ve besinlerin döngüler halinde güvenli ve potansiyel olarak sonsuz dolaşımı olan ‘beşikten beşiğe’ düşünce okulunu takip ediyor.”

 

Theißen, “Bütün bileşenler kimyasal olarak zararsızdır ve geri dönüştürülebilir. Proseslerimizde atıkların tasarım kusurunu ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz.”

 

 

 

 

 

Honext panelleri kil boya duvarlarını kaplıyor

 

 

 

Urselmann Interior, Sven Urselmann tarafından kurulan Düsseldorf merkezli bir iç mekan stüdyosudur.

 

Stüdyonun ofis tadilatına benzer projeler arasında, Lucas Muñoz’un inşaat atıklarından oluşan mobilyalarla bir Madrid restoranı ve Michael Marriott tarafından geri dönüştürülmüş müzik setlerinden, şişe kasalarından ve buzdolaplarından yapılmış bir bar yer alıyor.

 

Fotoğraf Magdalena Gruber’e ait.

 

__________________________

Proje Bilgileri:

 

Tasarım ve yapım: Urselmann Interior

 

Kurucu ve tasarımcı: Sven Urselmann

 

Tasarımcı: Petra Jablonická

 

Proje yöneticisi: Liz Theißen

 

 

 

 

 

Kaynak: Dezeen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Yorum yazmak için


Tasarım: Lever Architecture Meyer Memorial Trust, gelişen ve adil bir Oregon’a katkıda bulunan kuruluşlara, topluluklara, fikirlere ve çabalara yatırım yapan bir vakıftır. Portland’ın Albina semtindeki yeni kampüsleri, vakfın eşitlik ve sürdürülebilirliğe olan bağlılığını ifade eden bir tasarımla desteklenen, Meyer’in girişimlerini eyalet çapında ilerletmek için bir platformdur.

Copyright © 2022 All Rights Reserved | Mimdap.org