Direniş sahili kurtardı |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Direniş sahili kurtardı
Share 14 Mayıs 2022

 

İzmir Çeşme’de bulunan ve doğal sit alanı olan Altınkum Plajı’nda denize sıfır kumsal alanda Yeşilköylü Atık Yönetimi Madencilik şirketi tarafından başlatılan beach-club inşaatı durduruldu. Denizin içine inşa edilen yapılar söküldü. Kaçak olarak açılan su kuyusu ise Devlet Su İşleri(DSİ) tarafından mühürlendi.

 

Sit alanı ve halkın kullanımına açık olan plajda Yeşilköylü Atık Yönetimi Madencilik firması, beach-club inşa etmek için geçtiğimiz aylarda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan toplamda bin 400 metrekare arazi kiraladı. Yıllık kira bedeli sadece 360 bin TL olan bu alanda şirket iş makinalarıyla 10 bin metrekareye yakın bir alanı tamamen tahrip etti. Bu çalışmada 100 yıllık ardıç ağaçları ve binlerce kum zambağı zarar gördü. Şirket ayrıca alanda kaçak sondaj çalışması yaparak izinsiz su kuyusu açtı.

 

 

Kaynak: Birgün


Yorum yazmak için


Tasarım: Lever Architecture Meyer Memorial Trust, gelişen ve adil bir Oregon’a katkıda bulunan kuruluşlara, topluluklara, fikirlere ve çabalara yatırım yapan bir vakıftır. Portland’ın Albina semtindeki yeni kampüsleri, vakfın eşitlik ve sürdürülebilirliğe olan bağlılığını ifade eden bir tasarımla desteklenen, Meyer’in girişimlerini eyalet çapında ilerletmek için bir platformdur.

Copyright © 2022 All Rights Reserved | Mimdap.org