Café Teri |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
Café Teri
Share 13 Mayıs 2022

Tasarım: NAMELESS Architecture

Yerleşim,  Güney Kore, Daejeon’daki Gyeryongsan Dağı’nın doğu eteğinin altında yer almaktadır. Dağlar ve ovaların birleştiği yerin bitişiğinde eski patikanın girişi yer almaktadır. Yeni bina, köyden dağa giden patikanın topografyasından başlıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kat Planı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Görünüş ve Kesit

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu mekanda, orta avlu etrafında iki yapı birbirine bakacak şekilde düzenlenmiştir. İki bina hafifçe birbirinden ayrılıyor ve binanın duvarları avluya doğru akıyor. Duvar ve zemin arasındaki ayrımın bulanıklaştığı yapay vadi, ormana doğru dinamik bir akış oluşturuyor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akışkan duvar, avluda ve iç mekanda süreklidir ve iç ve dış manzarayı kademeli bir boşlukla birbirine bağlar. Arka bahçedeki yükseltilmiş arazi, statik bir mekansallık oluşturur. Binanın içi ve dışı, ormana gelip gidenlerin dinlenmek ve yemek yemek için bir yer haline geliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kesit Detayı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mimari topografyayı inşa etmek için kullanılan beton tuğlalar, akan mekanın sürekliliğini vurgular. Kabaca kırılmış tuğlalardan oluşan cephe duvarı ise ışık, gölge ve zamanın değişimiyle sınırlarda farklılık yaratıyor.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Arch Daily

 

 

 

 

 

 

 

 


Yorum yazmak için


Tasarım: Lever Architecture Meyer Memorial Trust, gelişen ve adil bir Oregon’a katkıda bulunan kuruluşlara, topluluklara, fikirlere ve çabalara yatırım yapan bir vakıftır. Portland’ın Albina semtindeki yeni kampüsleri, vakfın eşitlik ve sürdürülebilirliğe olan bağlılığını ifade eden bir tasarımla desteklenen, Meyer’in girişimlerini eyalet çapında ilerletmek için bir platformdur.

Copyright © 2022 All Rights Reserved | Mimdap.org