KANADA’DA BİR RESTORAN… |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
KANADA’DA BİR RESTORAN…
Share 18 Nisan 2022

İç mekan tasarımı: Frank Architecture

 

Frank Architecture, Calgary’nin Lonely Mouth erişte barı için samimi bir ortam yaratıyor
Editör: Dan Howarth

 

Kanadalı stüdyo Frank Architecture, Calgary’de ahşap paneller, düşük aydınlatma ve kadife döşemeli sandalyelerin hepsinin rahat bir atmosfere katkıda bulunduğu bir Japon restoranı tasarladı.

Lonely Mouth bar ve restoran, “aç olmadığınız, ancak ağzınız yalnız olduğu için yemek yediğiniz zaman” anlamına gelen Japon kuchisabishii kavramına atıfta bulunarak adlandırılmıştır.

 

 

Lonely Mouth’daki bar ve restoran alanlarını ahşap dübellerden oluşan bir perde ayırıyor.

 

Calgary’nin 17 Avenue ticari şeridinin doğu ucunda, Frank Architecture’ın şehirdeki stüdyosundan sadece birkaç blok ötede bulunan bar, kendi bünyesinde yapılmış udonlar sunmaktadır ve kapsamlı bir sake seçkisine sahiptir.

 

 

Frank Architecture ekibi, “Lonely Mouth, geleneğin yenilikle buluştuğu bir yerdir” dedi. “Modern ve enerjik tatlara sahip dinamik ve eğlenceli bir menüye sahip, kaygısız ve etkileşimli bir yemek deneyimi sunuyorlar.”

 

 

Ahşap paneller, gömme banket koltuklarının üzerindeki odaları kaplar

 

Tasarımcılar, iç mekanlar için samimi bir atmosfer yaratmak için dokulu sıva ve yumuşak döşeme ile birlikte yeşil ve kahverengi tonlarından oluşan sıcak bir palet seçtiler.

 

Ekip, “Japon minimalizminden ilham alan iç tasarım, ‘az daha fazladır’ yaklaşımını benimsiyor” dedi. “Tasarım çok kısıtlı.”

 

Ortadaki masa sırasının üzerinde bir üçlü küresel ışık asılı

 

 

Bir ahşap dübel perdesi, barı ve yemek alanlarını bölerek samimiyet duygusuna katkıda bulunur. Restoranın erişte yapımcısı bar alanında çalışırken görülebilir ve konukların yemeklerinin hazırlanışını izlemelerine olanak tanır.

 

Sake koleksiyonunu sergileyen barın arkasındaki raflar, mekanın yenilenmesi sırasında kurtarılan ahşap kullanılarak yapılmıştır.

 

 

Yeşil ve mavi döşeme, sıcak ahşap tonlarını tamamlıyor

 

 

Ana yemek alanının yanlarında mavi kumaş sırtlı yerleşik oturma yerleri bulunur.
Yukarıdaki ahşap paneller, yerel sanatçılar Rhys Douglas Farrell ve bu ayın başlarında 94 yaşında vefat eden Harry Kiyooka’nın eserleriyle dekore edilmiştir.

Banketlerin yanında sıralar oluşturan ahşap masalar, odanın ortasından geçen ek bir çizgi ile ayrılır.

 

Bu orta masalardaki yemek yiyenler, kahverengi kadife kaplı sandalyelerde otururken, diğer koltuklar yeşil kumaşla döşenmiştir.

 

Sake, barın arkasındaki farklı amaçlı raflarda sergileniyor

 

Üçlü küresel, kağıt sarkıt lambalar, ruh halini ayarlayan spot ışıkları, saçaklı masa lambaları ve mumlarla desteklenen restorana loş bir ışık saçtı.
Ekip, “Işık seviyeleri kısıldı ve yemek yiyenlere yumuşak, eşit bir parlaklık sunuyor” dedi.

 

Girişin yakınında dokulu alçı duvarlar ve saçaklı sanat eserleri bulunur.

 

* Frank Architecture, 2009 yılında müdürler Kelly Morrison, Kate Allen ve Kristen Lien tarafından kuruldu.

 

 

Kaynak: Dezeen

 


Yorum yazmak için


Tasarım: Lever Architecture Meyer Memorial Trust, gelişen ve adil bir Oregon’a katkıda bulunan kuruluşlara, topluluklara, fikirlere ve çabalara yatırım yapan bir vakıftır. Portland’ın Albina semtindeki yeni kampüsleri, vakfın eşitlik ve sürdürülebilirliğe olan bağlılığını ifade eden bir tasarımla desteklenen, Meyer’in girişimlerini eyalet çapında ilerletmek için bir platformdur.

Copyright © 2022 All Rights Reserved | Mimdap.org