ŞİRKET ÇALIŞANLARINA KAMPÜS… |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
ŞİRKET ÇALIŞANLARINA KAMPÜS…
Share 21 Mart 2022

 

Tasarım:  LS3P as Architects

NC, Wilmington’daki Live Oak Bank kampüsü, şirketin çalışanları için mümkün olan en iyi çalışma ortamını yaratma hedefini karşılarken sakin, ağaçlık alanını seçiyor.

Binalar, modern bir estetik yaratırken doğal çevreyle uyum sağlamak için ortak bir selvi, cam ve çelik malzeme paletinden yararlanıyor. İlk kampüs binası, merkezi avluya ve terasa bakan merkezi bir salon ile bağlantılıdır; ince iki katlı ofis kanatları şeffaflık hissi yaratır ve binanın her noktasından muhteşem manzaralar sunar.

Eğimli bir şekle sahip ikinci bir bina, optimum doğal aydınlatmadan ve pasif bir güneş tasarımından yararlanıyor.

 

Çalışanlar için bir restorana ev sahipliği yapar ve göl manzarası sunar. Bitişik bir bina, dikey bağlantı için anıtsal merdivenlere sahip dört katlı bir merkezi atriyuma sahiptir. Yakındaki FitPark garajı, bir çalışan spor salonuna ev sahipliği yapar ve ek 600 park yeri sunar. Şu anda dördüncü bir ofis binası planlanıyor.

 

 

 

Vaziyet Planı

 

 

Dayanıklılık ve bağlanabilirliğin temel faktörleri tasarımı yönlendirdi. Sürdürülebilir stratejiler arasında gölge ve rahatlık için ağaçların korunması, mekanik sistemler ve yüksek performanslı camlar, doğal aydınlatma ve aynı zamanda sitenin popüler bir konforu olarak da hizmet eden yağmur suyu yönetimi için bir tutma havuzu yer alıyor.

 

 

Zemin Planı

 

 

 

 

Perspektif

 

 

 

 

Korunaklı yürüyüş yolları, tahta kaldırımlar ve koşu parkurları, site öğelerini ve çalışma alanlarını birbirine bağlarken, çeşitli dış mekanlar esnek çalışma ve toplanma alanları olarak hizmet eder.

 

 

 

 

 

Kaynak: Archello


Yorum yazmak için


Tasarım: Lever Architecture Meyer Memorial Trust, gelişen ve adil bir Oregon’a katkıda bulunan kuruluşlara, topluluklara, fikirlere ve çabalara yatırım yapan bir vakıftır. Portland’ın Albina semtindeki yeni kampüsleri, vakfın eşitlik ve sürdürülebilirliğe olan bağlılığını ifade eden bir tasarımla desteklenen, Meyer’in girişimlerini eyalet çapında ilerletmek için bir platformdur.

Copyright © 2022 All Rights Reserved | Mimdap.org