PUSHKA DAİRESİ |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
PUSHKA DAİRESİ
Share 3 Ocak 2022

Tasarım: 2B.group

 

2B.grouptasarımcı ofis, genç, sofistike, bekar bir profesyonel için ya tek başına ya da bir partnerle hayatının tadını çıkarabileceği bir PUSHKA dairesi tasarlamakla görevlendirildi.

 

 

 

 

 

 

Kiev’de koruma altındaki bir binada iki katlı, 80 metrekarelik bir alanın ön değerlendirmesi, tavan arasında sıva katmanları, eski ahşap tavan kirişleri ve eğimli duvarların altına gizlenmiş orijinal bir tuğla işçiliğini ortaya çıkardı.

 

 

 

 

 

ZORLUKLAR:

 

 

Tarihi açıdan önemli bir binada çalışırken, her zaman mümkün olduğunca çok orijinal özelliği korumaya, restore etmeye ve kullanmaya çalışırız. Aksine, mimarlar tarafından sunulan modern formların, şekillerin ve dokuların saflığını vurgularken gerçek bir otantik arka plan oluşturduklarına inanıyoruz.

 

 

 

Plan

 

 

 

Aksonometrik Perspektif

 

 

 

Tüm mekanın bütünlüğünü korurken eski ve modern arasındaki doğru dengeyi bulmak ilk mücadelemizdi.

 

 

 

 

 

 

Parlak renklerden kaçınmaya karar verdik, bu nedenle bir sonraki zorluğumuz, tek renkli bir paletle birleştirilen çeşitli mimari unsurların bir karışımını oluşturmaktı.

 

 

Son olarak, zamanın akışını sürdürecek yenilikçi mimari çözümler bulmak istedik.

 

 

 

 

 

 

ÇÖZÜMLER:

 

 

 

Eski tuğlaları, tavan kirişlerini ve metal kirişleri gün ışığına çıkarıp restore ederek başladık.

 

 

 

Ahşap kirişler temizlendi ve cila ile kaplandı. Orijinal kirişlerin %90’ını korumayı başardık.

 

 

 

Binayla aynı zamanlarda yapılmış olanları bulmak istediğimizden, duvarlar ve korkuluklar için yedek tuğlaları kendimiz seçmek için zaman harcadık. Perde ve pencere pervazını eşitlemek için kilit taşını genişlettik ve pervazı yeni bulunan tuğlalarla doldurduk.

 

 

 

 

 

 

 

Sonuç olarak, zemin seviyesinde, hem daireye özgü köşe bacası gibi otantik özellikleri hem de paneller ve mobilyalar gibi modern mimari unsurları zahmetsizce birleştiren sıcak ve doğal bir zemin oluşturduk.

 

 

 

 

 

 

  1. katın tamamını kaplayan paneller daha çok açık alanı birleştirmeye ve aydınlatmaya hizmet ederken, çatı katı panelleri eğimli duvarlarını düzeltmek için kullanılıyor.

 

 

 

 

 

 

Tavan arası, tarihi özelliklerden yoksun modern bir çatı katıdır, ancak aynı monokrom palet sayesinde zemin katın doğal bir uzantısı gibi hissettirir. PUSHKA dairesinde yürürken, farklı dokuların uyumuna yansıyan sessiz tonların canlılığını fark etmeden edemezsiniz.

 

 

 

 

 

Daha karmaşık mimari çözümlerimiz arasında tavan arasının panelli duvarlarına gizlenmiş yerleşik panjurlar; zemin kattan çatı katına çıkan çok yönlü el yapımı metal merdiven; ve aksi takdirde açık olan zemin katın içine yerleştirilmiş tamamen ses geçirmez kalın bir banyo kutusu.

 

 

 

 

 

 

Zemin katın diğer alanları arasında mutfak ve yemek odası, film projektörlü geniş oturma odası, gömme dolap ve kiler bulunmaktadır. En üst kat üç bölgeye ayrılmıştır – ana banyolu bir ana yatak odası, ofis ve büyük bir gömme dolap; misafir yatak odası ve banyo ve çamaşır odası.

 

 

 

Genel olarak, daire rahat ve davetkar, modern ve sofistike, taze ve hakiki; ‘azın kesinlikle daha fazla’ olduğu bir yer.

 

 

 

 

 

 

Proje Bilgileri:

 

 

Mimarlar: 2B.group

Yer: Kiev, Ukrayna

Baş Mimarlar: Slava Balbek, Evgeniya Dubrovskaya, Artem Beregoy

Alan: 180.0 m2

Proje Yılı: 2018

Fotoğraflar: Yevhenii Avramenko, Andrey Bezuglov

Üreticiler: Artemide, Billiani, Luceplan, Tres, Duke, Arketipo, Ceramiche Frattini, Serenzo

Proje Adı: PUSHKA apartmanı

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: www.arch2o.com


Yorum yazmak için


Tasarım: atelier masomi + studio chahar,atelier masomi + studio chahar tarafından tasarlandı

Copyright © 2022 All Rights Reserved | Mimdap.org