BMW WELT |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
BMW WELT
Share 12 Ocak 2022

Tasarım: Coop Himmelb(l)au

 

BMW Welt, Coop Himmelb(l)au tarafından tasarlandı, 2000 yılında, BMW Welt Group, şirket merkezinin ve BMW müzesinin yakınında bir marka deneyimi ve araba dağıtım merkezi kurmaya karar verdi.

 

 

 

 

 

275 mimar, BMW Welt için düzenlenen uluslararası açık bir yarışmaya katıldı. Çok aşamalı bir seçim prosedüründe, COOP HIMMELB(L)AU’nun tasarımı Temmuz 2001’de kazanan oldu.

 

 

 

 

 

BMW Welt için merkezi tasarım fikirlerinden biri, mekansal, ideal ve kimlik oluşturan bir mimari bütün oluşturmak için BMW Kulesi ve müzenin mevcut konfigürasyonunu ek bir unsurla genişletmektir.

 

 

 

 

COOP HIMMELB(L)AU’nun tasarım önerisi, heykelsi bir çatıya sahip büyük şeffaf bir salondan ve mevcut şirket genel merkezi binasıyla olan ilişki tarafından bilgilendirilen bir çift koniden oluşuyor.

 

 

 

 

Proje Bilgileri:

 

 

Mimar: Coop Himmelb(l)au

Sorumlu Müdür: Wolf D. Prix

Proje Mimarları: Paul Kath

Tasarım Ekibi: Wolf D. Prix, Tom Wiscombe, Paul Kath, Waltraut Hohenender, Mona Marbach

Alan: 25000.0 m2

Proje Yılı: 2007

Üreticiler: FMG, Gretsch-Unitas

Kısmi Proje Mimarları: Günther Weber, Penelope Rüttimann, Renate Weissenböck, Mona Marbach, Verena Perius

Proje Adı: BMW Welt

Proje ekibi: Hans Aescht, Beatrix Basting, Guy Bebiè, Chris Beccone, Johannes Behrens, Marcelo Bernardi, Pawel Bodzak, Verena Boyer, Antja Bulthaup, Timo Carl, Jan Chaldil, Ing Tse Chen, Tadeusz Chimiak, Andrea Christmann, Patrick Erhardt, Stephan Exsternbrink, Wolfgang Fiel, Benedikt Frass, Helmut Frötscher, Volker Gessendorfer, Andrea Graser, Lukas Haller, Markus Henning, Armin Hess, Jens Hoff, Tamas Horvath, Robert Huebser, Astrid Jagersberger, Marin Jurycz, AretaGregor Kassl, Tobias Klein, Martin Konrad, Quirin Krumbholz, Caroline Kufferath, Marion Lattenmayer, Stefan Laub, Wolfgang Leitgeb, Andreas Mieling, Karin Miesenberger, Dennis Milam, Elke Müller, Henrike Münker, Claudia Nehammer, Martin Oberascher, Alexander Ott, Stefan Pfefferle, , Markus Pillhofer, Ekkehard Rehfeld, Goswin Rothenthal, Wolfgang Ruthensteiner, Jasmin Sauerbier, Florian Schafschetzy, Kristina Schinegger, Karolin Schmidbaur, Patrick Schneider, Katharina Schneider, H ubert Schoba, Angus Schoenberger, Andrea Schöning, Anja Sorger, Gernot Stangl, Mark Steinmetz, Sigrid Steinwender, Martina Tippelskirch, Dionicio Valdez, Pascal Vauclair, Akvile Rimantaite, Andreas Weissenbach, Heribert Wolfmayer, Irina Zahler

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: www.arch2o.com

1 Yorum
  1. Şapka çıkarılacak cinsten, çok farklı.

    Aliye Karakaş | 12 Ocak 2022


Yorum yazmak için


Tasarım: atelier masomi + studio chahar,atelier masomi + studio chahar tarafından tasarlandı

Copyright © 2022 All Rights Reserved | Mimdap.org