2021’in en iyi 10 tuğla projesi |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
2021’in en iyi 10 tuğla projesi
Share 17 Ocak 2022

Editör: Tom Kolnaar

 

 

Toplamamız, iki sanatçı işbirliği, İngiltere’nin 2021’deki en iyi konut projesi ve bir Holokost Anıtı dahil olmak üzere yılın en iyi tuğla projeleriyle devam ediyor.

 

 

 

Annika Feuss

 

 

1. Neri&Hu Tasarım ve Araştırma Ofisi tarafından hazırlanan Schindler City

 

 

 

Şanghay şehir merkezinin hemen dışında, Jiading’de bulunan Schindler City, dünyaca ünlü asansör üreticisi Schindler için Neri&Hu tarafından tasarlanan 32.5000 metrekarelik yeni bir genel merkezdir. Ofisler, fabrikalar, depolar, araştırma tesisleri ve bir showroom içeren mimarlar, proje boyunca insan ölçekli peyzaj öğelerini ve kamusal alanları vurgulayarak birçok endüstriyel tesisi karakterize eden izolasyon ve enginlik duygusunun üstesinden gelmeye çalıştılar.

 

 

 

James Ewing / JBSA

 

 

2. David Chipperfield Architects tarafından 11-19 Jane Caddesi

 

 

David Chipperfield Architects tarafından 11-19 Jane Street, New York’un Greenwich Village semtinde yeni bir apartman binasıdır. Tuğla ve renkli beton cepheye sahip bina, bölgede bulunan tipik geleneksel şehir evine yeni bir soluk getiriyor. 1920’lerden kalma bir kapalı otoparkın yerini alan toplam altı katlı binada bodrum otoparkı, dubleks şehir evleri, yan daireler ve çatı bahçeli bir çatı katı bulunuyor. Genel form, taban, orta ve tepenin belirgin bir eklemlenmesiyle parçalanmıştır.

 

 

 

Sergio Pirrone

 

 

3. Sanat merkezi Nona, DMVA Architecten tarafından

 

 

Mechelen’deki Sanat merkezi nOna’nın orta çağdan kalma kentsel dokusuna gömülü yeni uzantısı, her biri benzersiz bir maddeselliğe ve atmosfere sahip iç ve dış odalardan oluşuyor. dmvA Architecten, bahçe duvarları, barakalar ve orta çağdan kalma geçitlerden oluşan bir yama çalışmasına yanıt olarak, kentsel ‘odalar’ olarak tasarlanan üç veranda, yeni bir tiyatro salonu ve kapalı bir pazar salonuna benzer bir deneyim sunan bir forum etrafında oluşturuldu.

 

 

Peter Cuypers

 

 

4. Korth Tielens Architecten tarafından Spaarndammerhart

 

 

Amsterdam’ın Spaarndammerbuurt’unda, Amsterdam Okulu geleneğinde sosyal konutlarla zengin bir yirminci yüzyıl mahallesi olan Korth Tielens mimarisi, Marcel Lok_architect ile işbirliği içinde aynı geleneğe sahip bir konut bloğunun çağdaş bir yorumunu tamamladı.

 

 

 

 

Morley von Sternberg

 

 

5. Peter Barber Architects’ten McGrath Yolu

 

 

RIBA, Peter Barber Architects tarafından hazırlanan McGrath Road’u, Neave Brown Konut Ödülü’nü vererek Birleşik Krallık’ın 2021’deki en iyi konut projesi olarak tanıdı. RIBA, 2019 yılında Cathy Hawley ile işbirliği içinde Mikhail Riches Architects tarafından Goldsmith Street’e verildikten sonra Neave Brown’ı ikinci kez ödüllendiriyor.

 

 

 

Quang Tran

 

 

6. Sawadeesign Studio’dan TAP Space

 

 

TAP, Vietnam, Saygon’da bulunan yaratıcı bir el sanatları markasıdır. Dört yıllık kuruluş ve gelişmeden sonra, bu marka sadece çarpıcı ürünlerini müşterilere sergilemek için uygun bir alan değil, aynı zamanda diğer bazı seçkin yerel markaları tanıtmak için bir konsept mağaza da kurdu. TAP, Vietnam yerel marka topluluğunun iç gücünü geliştirmek için çaba gösteren en proaktif öncülerden biridir. Mevcut site, toplam alanı yaklaşık 80m2 olan küçük bir avluya sahip eski bir evdir. Projeye teşhir alanı boyunca ana trafik akışını şekillendirerek yaklaşıyoruz.

 

 

 

Kees Hummel

 

 

 

7. Hollanda Soykırım Adları Anıtı, Rijnboutt

 

 

Studio Daniel Libeskind tarafından tasarlanan Hollanda Soykırım Adları Anıtı, İkinci Dünya Savaşı sırasında ölen 102.000 Hollandalı kurbanı (Yahudiler, Romanlar ve Sintiler) anıyor. Amsterdam’ın Yahudi Mahallesi’nde ve Portekiz Sinagogu ve Yahudi Tarihi Müzesi dahil olmak üzere önemli Yahudi kültürel binalarına yakın bir konumda bulunan tasarım, yönetici mimar olarak bu projeyi koordine etme rolünü üstlenen yerel mimarlar Rijnboutt ile işbirliği içinde gerçekleştirildi.

 

 

 

Edmund Sumner

 

 

8. Abin Design Studio’dan Galeri Evi

 

 

Wall House’un müşterisi, araçları için park yeri olarak evinin karşısındaki caddede bir arsa satın aldı. ADS’ye yukarıda personel mahalleleri olan bir garaj yapısı sağlamak için yaklaşıldı. Basit programı göz önüne alındığında, ADS müşteriyi daha fazlasını yapmak için bu fırsatı kullanmaya ve topluma nasıl geri verebileceğini düşünmeye ikna etti. Galeri Evi daha sonra zemin katta bir garaj olarak planlandı ve üst katta mahalle tarafından da kullanılması amaçlanan çok amaçlı bir aktivite alanı vardı. Bu binanın kamusal faydasını en üst düzeye çıkarmak için cesaretlendirilen tasarımı, hem görsel hem de fiziksel olarak sokağa kadar uzanacak şekilde tasarlandı.

 

 

 

Thomas Moelvig

 

 

9. Kornets Hus, Reiulf Ramstad Arkitekter

 

 

Danimarka’nın Jutland bölgesinde, eski bir fırın ve çiftliğin bulunduğu yerde bulunan Kornets Hus – veya tahıl evi – bölgenin uzun gıda ve tarım kültürü tarihi hakkında bilgi ve bilgi edinmek için yeni bir merkezdir. Reiulf Ramstad Arkitekter tarafından tasarlanan merkez, ziyaretçilere, yerel halka ve çalışanlara Jutland bölgesinde ve daha geniş anlamda insan uygarlığı içinde tahıl üretimi hakkında aktiviteye dayalı öğrenme fırsatı sunuyor.

 

 

 

 

Milena Villalba

 

 

 

10. Trazia’dan Casa Ayora Müzesi

 

 

Önceleri bir Dominik manastırı ve daha sonra bir şehir evi olan iki katlı bir bina olan TRAZIA Architects’in bu projesinin amacı, binanın gelecekteki bir müze olarak kullanılmak üzere restorasyonu ve yenilenmesiydi. Ana binaya yeni bir hacim eklenmiş ve gerekli yapısal rehabilitasyona ek olarak her bir duvar, döşeme, tavan ve duvar elemanı bağımsız olarak incelenmiş ve geliştirilmiştir. Amaç, iç düzende mümkün olduğunca az değişiklik yapmak, böylece mevcut olanın rehabilitasyonu ve iyileştirilmesine odaklanmaktı.

 

 

 

 

 

Kaynak: www.archello.com

1 Yorum
  1. Tuğla girdiği her yerde mimariye bir kalite katmıştır. Bu örnekler nefis.

    Deniz Kayacan | 23 Şubat 2022


Yorum yazmak için


Tasarım: Lever Architecture Meyer Memorial Trust, gelişen ve adil bir Oregon’a katkıda bulunan kuruluşlara, topluluklara, fikirlere ve çabalara yatırım yapan bir vakıftır. Portland’ın Albina semtindeki yeni kampüsleri, vakfın eşitlik ve sürdürülebilirliğe olan bağlılığını ifade eden bir tasarımla desteklenen, Meyer’in girişimlerini eyalet çapında ilerletmek için bir platformdur.

Copyright © 2022 All Rights Reserved | Mimdap.org