TÜRK EVİ… |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
TÜRK EVİ…
Share 3 Aralık 2021

Tasarım: Meireles + Pavan Arquitetura
Türk Evine giren herkes, projenin ana konseptini çabucak anlar: Farklı duygular yaşamak!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yüksek tavanların farklı yüksekliklerde kullanılması sosyal alanlarda büyük özgürlük hissi uyandırırken, resepsiyon özel alanlarda ve sirkülasyon alanlarında da rahatlığı beraberinde getiriyor.

 

 

 

 

 

 

 

Alçak tavanlı giriş holü, ziyaretçiyi Carrara mermerinden yapılmış devasa bir asma çatı ile desteklenen çift yükseklikte bir oturma odası bulmanın şaşırtıcı algısına götürüyor.

 

 

 

 

Zemin Kat Planı

 

 

 

Üst Kat Planı

 

 

 

 

 

1.Kat Planı

 

 

 

Bu ev Brezilya Sao Paulo’da tasarlandı.   

 

 

 

 

 

 

Rezidansın ana sirkülasyonunda, devasa bir ışıklıktan gelen ışığın yeraltı garajına girdiği hunili bir tasarım oluşturduk.

 

 

 

 

 

 

Carrara’nın “cildi ve dokusu” bu projede dahili ve harici tüm diğer malzemelerin seçiminde ana kahramandı. Dış sosyal alanda, bodrum katında yer alan kaplıcayı aydınlatmak için cam pencereli büyük bir taş havuz tasarlanmıştır.

 

 

 

Bahçe

 

 

 

 

 

 

Rezidansın arka tarafında, bir arsa üzerinde yer alan, ıslak sauna ve büyük bir spor salonunun kurulu olduğu, doğal su aynasının yansıması ile aydınlatılmış, bitki örtüsü, balık ve kaplumbağaların bulunduğu bir köşk bulunmaktadır.

 

 

 

Havuz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Birinci kata çıktığımızda, oturma odasına bakan bir koridor ve iki aynalı süit buluyoruz. İkinci katta iki süit ve master süit daha bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Arch Daily


Yorum yazmak için


Tasarım: Bruner/Cott & Associates Araştırma Merkezi’ni (CHI), Kolejin Tarih bölümünü ve Amherst Koleji’nde söylem ve eleştirel düşünmeyi yönlendirmek üzere seçilen diğer öğretim üyelerini bir araya getirecek. Antik Atina Lisesi’nden ilham alan mekanlar, fakülte, öğrenciler ve daha büyük Amherst College topluluğu için etkileşimi, işbirliğini ve konuşmayı teşvik edecek şekilde düzenlenmiştir.

Copyright © 2023 All Rights Reserved | Mimdap.org