TARİHİ MERKEZDE MODERN BİR YAKLAŞIM… |
Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim Mimar İş İlanları
ANA SAYFA
TARİHİ MERKEZDE MODERN BİR YAKLAŞIM…
Share 7 Nisan 2021

Acente GIBOIRE Morbihan Ofisleri
Tasarım: a / LTA

 

 

Bu proje, Fransa’nın Vannes şehrinin tarihi merkezinin kalbinde, Rue Thiers ve rue Carnot’un kesişme noktasında bulunan bir köşe binasının yoğun bir şekilde yeniden yapılandırılmasını içeriyor.

 

 

 

Dış cephe

 

 

 

Giriş ve karşılama holü

 

 

 

Mevcut bina, R + 2 plus çatı katı, Groupe Giboire için ofislere dönüştürdüğümüz bir bankaydı. Amaç, yeni bir ticari ve gayrimenkul geliştirme ajansı kurmaktır. Projenin konumu dikkat çekici, limana yakın, 4. yüzyıldan kalma surlarla destekleniyor.

 

 

 

Zemin Kat Planı

 

 

 

 

Kesit

 

 

Yeni bir tarz verilen çatı katı dışında yapının orijinal yapısı korunmuştur. Birinci kat, cadde üzerinde bir hizalamayla “yakalar”, avluda bulunan surların okunmasına imkan verecek geniş açıklıklar oluşturulmuştur. Tavan arasında da bulunan paslanmaz çelik bir kaplama ile kaplanmıştır.

 

 

Ofis düzenleri

 

 

Açıdaki orijinal konfigürasyon (iki sokağın eklemlenmesine gerçek bir yanıt sağlayan) ve mevcut cephenin yapısının karmaşıklığı, önyargı, maddiliğin ölçülü ve inceliğini seçmekti. Bu nedenle, mineral cephe, iki ara seviyede yer alan ikinci bir kavisli cam kaplama ile vurgulanmıştır.

 

 

 

 

 

Cam ve paslanmaz çeliğin birleşimi binayı sarar ve onu şehrin tarihi merkezine özenle kaydırır. Yeniden tasarlanan cephe, şehrin ve gökyüzünün günün saatine göre değişen yansımalarıyla oynuyor.

 

 

 

 

 

Bu kıvrımlı yapıyı oluşturan cam paneller paslanmaz çelik raylarla desteklenmiştir. Eloksallı alüminyum çerçeve, bu çift cidarın doğal havalandırmasına izin verir. Akroteri oluşturan bu çerçevenin üst kısmı, bakımını mümkün kılan sökülebilir panellerden oluşmaktadır.

 

 

 

 

 

 

İç tasarım, şeffaflık ve parlaklık fikriyle yönlendirildi. Binanın çatı katı, şehir ve liman manzaralı bir terasa erişim sağlayan geniş bir toplantı odasına ev sahipliği yapıyor.

 

 

 

 

 

 

Proje Bilgisi:

 

 

 

Mimarlar: a / LTA

Yer: Vannes, Fransa

Alan: 270 m²

Proje Yılı: 2021

Fotoğraflar: Stephane Chalmeau

 

 

 

Kaynak: www.arch2o.com

 

1 Yorum
  1. köşe çözümleri hep ilginç olmuştur.

    levent yılmaz | 11 Nisan 2021


Yorum yazmak için


Tasarım: HDR Amerika’daki diğer birçok küçük toplulukta olduğu gibi, yerel sağlık sistemi ve onun tıp merkezleri Haxtun, Colorado’daki en büyük tek işverenlerden biridir. Haxtun’un nüfusu yalnızca 1.000 ve Haxtun Hastane Bölgesi 120’den fazla istihdam ediyor ve 20 kadar gönüllüyü daha ağırlıyor. Bu plan, çalışan nüfusun Haxtun’un mevcut ana cadde vitrinlerine ve binalarına yönlendirilmesi durumunda neler […]

Copyright © 2021 All Rights Reserved | Mimdap.org